SESAME

Левски продължи победния рейд и срещу Академик Пловдив

07-12-2022 20:54 | BGbasket.com

Левски записа пета поредна победа в НБЛ, след успех като гост на Академик Пловдив с 83:69.

"Сините" са без поражение от началото на ноември, а победата ги утвърди на четвърто място в лигата, на една от третия Балкан.

Левски имаше огромно предимство под коша в борбата, а отново наниза и 13 тройки.

Омар Крайем се завърна в състава на Академик Пловдив след повече от 6 седмици отсъствие заради контузия. В групата на пловдивчани попадна и новото попълнение Тайлър Криймър, докато гардът Джайлин Минет все още се очаква да пристигне у нас. Огромна липса обаче имаше при Академик в лицето на Тони Гуджино.

Домакинството бе едва второ за сезона за Академик, като тимът взе единствената си победа до момента именно в първия мач на свой терен.

Крайем стартира отлично за радост на феновете в зала Сила и вкара половината от точките на Академик до излизането си в края на първата част.

Левски изпитваше трудности да намери ритъм в нападението си, като едно от основните оръжия на тима в последните мачове - стрелбата от тройката, не потръгна в първата част, а "сините" и не пазеха особено добре.

Академик спечели първата част с 20:14, а в началото на втората дръпна и взе двуцифрен аванс, след като бе безупречен в поредица атаки. Домакините минаваха лесно до коша и имаха повече от отлична успеваемост в тези минути.

Левски се върна на себе си след три поредни тройки, и въпреки трудното полувреме, което имаше, изоставаше само с 36:42 на почивката.
Омар Крайем записа 14 точки за 16 минути в това полувреме за Академик, 9 от тях в първата част.

Отново с тройка, Левски направи пълен обрат след подновяването на играта.

Оттам играта тръгна кош за кош, с почти непрестанна размяна на водачеството, без някой да успее да вземе преднина повече от една атака, чак до три минути преди края на частта.

Краят на четвъртината се накъса, след куп изпълнение на наказателни удари, но Левски излезе победител от нея и преди последната водеше с 63:55.

В слаборезултатната последна част Левски на два пъти поведе с 9 точки и след това успя да задържи преднина, а три минути преди края реши всичко с първа двуцифрена разлика в своя полза.

Алън Арнет вкара 20 за успеха, 18 с 10 борби добави Джон Флорвиъс, по 13 реализираха Лъчезар Димитров и Златин Георгиев, вторият и с 13 борби, 11 вкара и Асен Великов.

Крайем вкара 27 за Академик, Томислав Минков добави 9 и Кръстан Кръстанов - 6 и 13 борби.