Рилски спортист остава непобеден след здраво дерби с Левски

22-12-2022 20:45 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава без загуба в Националната баскетболна лига. В дербито на кръга тимът надви Левски с 89:73 в „Арена Самоков“, с което прекъсна серията му от седем поредни победи. Двубоят бе много оспорван и с куп размени на водачеството, като по-голямата разлика се получи едва в последните минути.

В тази среща домакините бяха без контузения Брандън Рандълф.

В следващия кръг Рилски спортист, който е с пълен актив от 11 победи, гостува на Балкан в Ботевград. Левски е с баланс 7-4, като също му предстои дерби, но срещу Спартак у дома.

Гостите имаха леко предимство в началните минути заради по-добрата си игра в подкошието. В средата на частта обаче тимът от Самоков взе инициативата и след 5 тройки само в нея, след края й водеше с 26:25.

Левски на практика остана без Джон Флорвиъс за това полувреме, който малко след старта на втория период, направи трето лично нарушение. Отборът му за кратко поведе, но след 8 поредни точки, Рилски спортист дръпна с 35:29. Домакините обаче не успяха да натрупат по-сериозна преднина и на почивката равенството бе възстановено – 44:44. За вицешампионите Александър Янев бе най-резултатен през първото полувреме с 13 точки, докато 12 за съперника имаше Златин Георгиев.

Баскетболистите на Димитър Ангелов стигнаха до нов обрат след подновяването на играта, като на свой ред поведоха с 6 точки. Последваха много оспорвани минути, като двата отбора оставиха всичко за последната четвърт, която започна при 60:60.

Рилски спортист обаче напълно взе контрола в мача през заключителния период и след серия от 17:2, се откъсна с двуцифрена разлика, като спечели убедително. За натрупани пет лични нарушения в последните минути за Левски не игра Джон Флорвиъс.

По 18 точки за победителите записаха Димаджио Уигинс (10 борби) и Александър Янев. Деян Карамфилов също направи дабъл-дабъл – 11 точки и 13 асистенции, докато 10 точки вкара Крис Минков.

За Левски Лъчезар Димитров бе най-резултатен с 16 точки. Алън Арнет отбеляза 15, с 14 е Златин Георгиев.