Академик пречупи Черно море в последната четвърт

14-01-2023 20:04 | BGbasket.com

Академик Пловдив продължава да се радва на успешна домакинска форма в последните няколко седмици. Тимът на Йордан Янков триумфира за четвърти пореден път на свой терен, като този път в жертва на пловдивчани се превърна Черно море Тича - 100:86 в полза на домакините в зала “СИЛА” в среща от 15-ия кръг на НБЛ.

Така Академик се изкачва до седмото място в таблицата с баланс от 5-9, докато “моряците” са на деветата позиция с актив от 4-9. На 18 януари Академик гостува на Шумен, докато в същия ден Черно море се изправя срещу непобедения лидер в класирането Рилски спортист.

Двубоят стартира равностойно с чести смени на водачеството през първите две части. През втората четвърт разликата нито веднъж не прескочи четири точки в полза на единия отбор, като именно толкова бе авансът на Черно море на полувремето - 41:45.

Възпитаниците на Кирил Болшаков стартираха ударно и второто полувреме, когато дистанцията между двата тима се покачи до двуцифрените размери при 46:56, преди Академик да реализира първата си силна серия в мача, чрез която стигна до пълен обрат още до края на третата част - 62:61.

Благодарение на девет поредни точки от страна на крилото на Академик Томислав Минков, домакините също се поздравиха с аванс в двуцифрените размери в средата на последната четвърт при 79:69 в своя полза. Черно море не успя да отговори на щурма на своя опонент, който достигна кота 100 до финалната сирена.

Томислав Минков поведе Академик с 23 точки за 16 минути. Александър Милов вкара 17 точки, Тони Гуджино добави още 13, а Тайлър Криймър и Кръстан Кръстанов (14 борби) отбелязаха по 11.

Михаил Молдов завърши с 18 точки за Черно море. Лъчезар Тошков и Ейврил Уба се отличиха с по 16 точки, а Мартин Йорданов допълни с още 12.