Левски се утвърди на трето място след победа над Черноморец

18-01-2023 21:17 | BGbasket.com

Левски започна страхотно домакинството си на Черноморец в мач от 16-ия кръг на НБЛ и се наложи над съперника си с резултат 80:70. До момента „сините“ са с 9 победи и 5 загуби след лидерите Рилски спортист и Балкан, а бургазлии са в долната част от класирането с актив 6-9, колкото има и Академик Пловдив, а след тях са Черно море, Ямбол и Шумен. В следващия кръг Левски гостува в столичното дерби срещу ЦСКА, а Черноморец ще има нова трудна задача – като домакин на Балкан.

След няколко равностойни минути Левски направи супер серия от 11:0, с която се откъсна напред в резултата и стигна до 24:12 на почивката. Равностойна втора десетка запази комфортната преднина на домакините и те затворих първото полувреме при резултат 40:28.

След подновяването на играта домакините продължиха да са по-силни и стигнаха до аванс от 20 точки, но той спадна малко до края на третия период, който приключи при 61:45. След като в началото на заключителната част разликата скочи до 21 точки Черноморец натисна съперника си и успя да стопи значителна част от дефицита си, за да стигне до 70:78, но нямаше как да стигне до обрат в мача.

Николай Михайлов записа дабъл дабъл от 17 точки и 11 борби за победителите, 13 точки и по 7 борби и асистенции добави Златин Георгиев, а 12 точки и 6 асистенции реализира Асен Великов. Тимът бе без Алън Арнет, който бе в залата с гипсирана ръка след претърпяна катастрофа.

За Черноморец Макол Мойен вкара 21 точки и хвана 8 борби, а с 18 плюс 8 се включи Джордан Тъкър.