Рилски спортист оцеля след трилър в Стара Загора

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
21-01-2023 20:40 | BGbasket.com

Трилър в Стара Загора остави Рилски спортист непобеден от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът постигна изключително трудна победа като гост на Берое с 95:92, след като пропиля 18 точки в хода на срещата и трябваше да трепери до последно за крайния успех в мач, продължил повече от два часа.

Дебют за домакините направи новото попълнение Келси Барлоу, докато съперникът им бе без Деян Карамфилов.

Победата бе 16-а за Рилски спортист, който в следващия кръг гостува на Академик Пловдив. Берое пък вече е с баланс 7-9 и му предстои визита на ЦСКА.

Водени от стартиралия силно Чавдар Костов, гостите поведоха с 10:2 само за три минути игра. Добри атаки на Берое бързо намалиха разликата на 3, но след това Рилски спортист отново взе инициативата и след първата част водеше с 25:18, като преди това за кратко имаше и двуцифрен аванс.

Преднината на тима от Самоков достигна 15 точки през втория период, а на почивката той водеше с 46:36. Проблемите за Бойко Миленков се задълбочиха и от това, че двама от високите играчи – Ти Кей Идоджи и Мартин Стефанов, рано натрупаха по три лични нарушения.

Рилски спортист се откъсна с 57:39 в средата на третата част, но след това настъпи подем в играта на домакините. Те направиха силна серия и на няколко пъти се доближаваха само на 6, колкото бе и изоставането им преди заключителната четвърт – 60:66.

Натискът на Берое продължи и шест минути преди края тройка на Робърт Георгиев намали разликата само на 2 – 67:69. Малко след това гостите дръпнаха със 7 след успешни атаки на Димаджио Уигинс и Чавдар Костов, но старозагорският тим не се отказа и по-малко от две минути преди края Келси Барлоу изравни за 81:81. Кош и фаул на Уигинс отново изведоха Рилски спортист напред с 3, след което последва поредица от пропуски за домакините. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров се възползваха и увеличиха аванса си, като по всичко изглеждаше, че с това приключва и интригата, но те също взеха някои грешни решения и 4.3 секунди преди сирената тройка на Михаил Комбаков направи пасива на тима му едва точка – 92:93. В оставащото време обаче Берое не успя да излъже съперника си, а кош на Васил Попов оформи и крайния резултат.

За натрупани нарушения срещата не завършиха Александър Тодорович, Ти Кей Идоджи и Мартин Стефанов за домакините и Йордан Минчев за гостите.

Чавдар Костов бе в основата на успеха за Рилски спортист с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции. Брандън Рандълф отбеляза 18 точки с 8 борби, Димаджио Уигинс има 16 точки, също с 8 борби, а 12 точки реализира Йордан Минчев.

За Берое Дариъс Хол бе над всички с 21 точки, Ти Кей Идоджи има 16, с 15 е Келси Барлоу.