Енигма Фойерверк допълни Топ 16 на Купата на ББЛ

(сн. ББЛ)
22-01-2023 20:19 | BGbasket.com

Енигма Фойерверк допълни Топ 16 в турнира за Купата на ББЛ през този сезон. В столичното дерби на първия кръг тимът победи Политехника с 82:70 в зала "Иван Симеонов" в Пазарджик" и в следващия етап ще се изправи срещу Хебър.

Играта започна кош за кош, но постепенно баскетболистите на Кирил Райков взеха леко предимство и след десет минути игра водеха с 22:16. Макар и резултатността да спадна още през втория период, те поддържаха аванс и през втората част, който на почивката вече бе двуцифрен – 38:28.

След паузата двата тима играха на приливи и отливи. Енигма се откъсна с 18 точки, но преди решителната четвърт Политехника намали за 52:54. В оставащото време обаче символичните гости отново вдигнаха оборотите и не само, че не допуснаха обрат, а и спечелиха с разлика. Те отбелязаха 15 тройки в мача срещу 8, което бе ключово.

Христо Николов записа 24 точки, 6 борби и 7 асистенции за успеха с 6 грешки. Никола Давидов се отчете с 18 точки и 8 борби, Любен Пасков има 14 точки и 8 борби, а Даниел Лозанов добави 11 точки.

За Политехника Иван Николов вкара 16 точки, Ивайло Константинов е с 14, Радослав Колев има 13, а Лъчезар Везирски се отчете с 11.