Нов страхотен мач за Везенков и победа за Олимпиакос срещу Макаби

(сн. euroleaguebasketball.net)
27-01-2023 23:47 | BGbasket.com

Александър Везенков и Олимпиакос записаха трета поредна победа в Евролигата. На свой терен тимът спечели дербито с Макаби Тел Авив с 95:89 след нов страхотен мач на българина.

Националът бе титуляр, като за 25 минути на паркета стана водещ реализатор за успеха с 23 точки, а бе много близо и до дабъл-дабъл със своите 9 борби.

След този двубой Олимпиакос е с баланс 14-7, като е на върха в класирането заедно с Реал Мадрид. Макаби пък е с 11-10.

Домакините допуснаха двуцифрено изоставане още в началните минути на срещата, но водени от Везенков, след първата част намалиха пасива си само на точка – 24:25. Подемът в играта на гръцкия гранд продължи и той бързо стигна до пълен обрат, а на почивката се откъсна с 51:36 след 16 точки на българина.

След паузата играта започна с висока резултатност, а преди заключителната четвърт Макаби намали за 64:71, връщайки интригата в мача. Гостите се доближиха само на 4 в началото на последната част, но Олимпиакос отново увеличи преднината си и нямаше проблем да спечели. В края обаче играта се накъса значително в опит да бъде спечелено предимство в директните мачове, тъй като в Тел Авив израелският тим спечели с 6, в резултат на което двубоят продължи повече от два часа.

От съотборниците на Александър Везенков с двуцифрен резултат завършиха още Шакил Маккисик с 13 точки и Костас Папаниколау с 10.

За съперника Роман Соркин бе над всички с 23 точки, Уейд Болдуин има 14.