Нов рекорд за ЛеБрон Джеймс, Янис поведе Милуоки за пет поред

01-02-2023 12:06 | BGbasket.com

Крилото на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс продължава да чупи рекорди по пътя си към първото място във вечната ранглиста на Националната баскетболна асоциация по отбелязани точки.

38-годишният Джеймс завърши с 28 точки, 11 асистенции и 10 борби при победата на "езерняците" със 129:123 след продължение над Ню Йорк Никс в мач от поредния кръг на редовния сезон.

Мачът в "Медисън Скуеър Гардън" бе знаков за Джеймс по няколко причини - той стана най-възрастният играч в историята на Лигата с "трипъл-дабъл", а освен това излезе и на четвърто място във вечната ранглиста по брой асистенции. С две асистенции в четвъртия период той задмина Марк Джаксън (10 334) и Стийв Неш (10 335), които вече са пети и шести в класацията.

Освен това четирикратният носител на приза за "Най-полезен играч" вече има 38 299 отбелязани точки в кариерата си и се нуждае от само още 89, за да задмине Карийм Абдул-Джабар на първото място в това подреждане.

Още 27 точки за победата на Лейкърс вкара центърът Антъни Дейвис, а новото попълнение Руи Хачимура остана с 19.

За Никс градът Джейлън Брънсън бе над всички с 37 точки. С 23 точки и 12 борби се отчете Джулиъс Рандъл, а 19 точки прибави Иманюел Куикли.

Янис Андетокумбо завърши с 34 точки и 18 борби при победата на Милуоки Бъкс със 124:115 над гостуващия тим на Шарлът Хорнетс.

Гръцкият национал вкара 15 от тези точки в последната четвърт. На полувремето резултатът в срещата бе равен - 64:64, но през вторите 24 минути Милуоки не остави съмнение в превъзходството си, като в един момент отвори разлика от 17 точки.

Крис Мидълтън добави 18 точки за победата на Бъкс, а гардът Джру Холидей завърши с 15 точки и 13 асистенции.

За Шарлът шестима играчи приключиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе ЛаМело Бол, който направи "трипъл-дабъл" от 27 точки, 10 борби и 11 асистенции. С 20 точки остана Тери Розиър.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ НБА, СЕЗОН 2022/2023

Тагове: НБА, ЛА Лейкърс, Милуоки Бъкс, Ню Йорк Никс, Шарлът Хорнетс, ЛеБрон Джеймс