ЦСКА се измъкна в края срещу Ямбол

08-02-2023 19:54 | BGbasket.com

ЦСКА успя да измъкне със зъби и нокти победата в двубоя с Ямбол от 20-я кръг на НБЛ и регистрира осми домакински успех за сезона. Баскетболистите на Росен Барчовски си направиха трудна задачата, но изопчиха победата с 80:73.

ЦСКА бе отборът, който започна по-концентрирано мача и след няколко равностойни минути в залата на "червените", те взеха преднина. Серия от 10-1 за край на първата четвърт им даде двуцифрен аванс - 23:12.

Разликата стигна до 15 точки в началото на втория период, макар че Ямбол не се отказа, и гонеше до последно. Гостите обаче с много усилия успяха да свалят само до 9 изоставането си и така дойде почивката при 42:33.

Всички точки за ЦСКА в първото полувреме бяха отбелязани от титулярите на Росен Барчовски.

ЦСКА продължи да поддържа аванс от 9 точки в третия период, който едновременно изглеждаше солиден, но и Ямбол продължаваше да опитва да го стопи.

Гостите обаче трудно се справяха с крилата на ЦСКА и Алекс Симеонов и Таменанг Чо бяха водещите фигури за поддържането на преднината.

Третата част почти до края бе доста слаборезултатна, като процентите не бяха добри, но играта вървеше без нарушения.

Това явно успа домакините, които загубиха концентрация в края на частта и допуснаха две бързи тройки на Иван Лилов в края ѝ и така Ямбол се озова само на пет дистанция от ЦСКА преди заключителната десетка.

Ямбол направи невероятен рейд, отново благодарение на Иван Лилов в последната част, и след серия от 10-0 не само изравни, но и поведе с пет точки, пет минути преди края на двубоя.

С много мъка ЦСКА отново излезе напред, след успешни изяви на Мартин Сотиров и неспортсменско нарушение срещу гарда. "Червените" поведоха с 4-5 точки и в последните две минути запазиха контрола върху срещата, въпреки неистовите усилия на Ямбол.

Финалният резултат бе оформен от наказателната линия, като оттам Таменанг Чо стигна до 23 точки в актива си. 18 добави Мартин Сотиров, 17 и 10 борби - Алекс Симеонов и 12 - Брендън Йънг. Две точки на Мартин Русев бяха единствените от актива на ЦСКА от пейката.

За Ямбол, 21 вкара Иван Лилов и 16 добави Декуан Морис, 12 добави Доминик Кристиано и 11 - Уилям Таварес. И тук 7 точки на Георги Герганов бяха единствени от пейката.