Левски се справи у дома с Академик

08-02-2023 20:20 | BGbasket.com

Левски регистрира важна 11-а победа за сезона в НБЛ, след 88:74 срещу Академик Пловдив.

Битката за място в четворката преди Купата продължава с всички сили, като Левски е с актив 11-7 на третата позиция.

Левски започна по-добре мача и рано успя да поведе в резултата, но и бързо позволи на Академик да възстанови. Пловдивчани избухнаха в края на първата част и със серия от 7-0 направиха пълен обрат и водеха с 24:21 след 10 минути. В основата на обрата бяха 14 точки на Джейлън Минет от 24-те за тима му в частта.

Нов обрат в резултата, след две мини-серии за Левски бе факт в началото на втората четвърт и домакините отново имаха аванс от две нападения.

Нервите се изостриха в средата на четвъртината и съдиите укротиха пейките с технически нарушения. Академик продължаваше да гони и натиска противника постоянно.

Все пак до почивката Левски отново взе превес и се оттегли с преднина от 50:43.

В по-нискорезултатна трета четвърт двата отбора продължиха преследването, но домакините продължиха да водят с десетина точки.

Преди финалната част "сините" водеха с 12, но нарушенията вече започнаха да тежат на гостите.

Интригата остана жива до началото на последния период, който стартира с тройка на Васил Бачев, довела до само 6 изоставане на Академик.

Оттам обаче 12-0 за Левски сложи точка на спора, а в средата на частта разликата стигна до 20 точки.

Най-голямата дистанция бе 24 и това накара двамата треньори да оставят последните минути за юношите, които оформиха крайното 88:74.

Николай Михайлов наниза 5 тройки и 23 точки за победата, 20 добави Златин Геортиев, по 13 записаха Лъчезар Димитров и Джон Флорвиъс.

Джейлън Минет вкара 22 за Академик, по 10 добавиха Николай Николов и Александър Милов.