Черноморец удържа Черно море Тича

08-02-2023 21:12 | BGbasket.com

Черноморец записа третата си поредна и общо девета победа в 20-ия кръг на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Васил Евтимов нанесоха ново поражение на Черно море Тича като домакин след 87:77 в зала „Бойчо Брънзов“, Бургас.

Така тимът от Бургас постигна деветия си успех за сезона и се изкачи до шестата позиция в таблицата с актив от 9-9. Черно море Тича остана на десетото място с баланс от 5-13.

Срещата между двата състава започна равностойно, но домакините от Бургас съумяха да направят серия от 8:2. Силните изяви на Ейврил Уба и Тач Ънгу намалиха изоставането на Черно море Тича до три точки при 16:13, а кош на Богдан Бринюк съвсем стопи разликата. Баскетболистите на Васил Евтимов обаче не дадоха шанс за обрат още в първия период и затвориха четвъртината с лек аванс – 23:19.

Още в началото на вторите десет минути Черноморец си осигури двуцифрен актив за първи път в двубоя - 31:19. Опитите за равенство продължиха от страна на Черно море, но „акулите“ не дадоха възможност на съперника и затвориха полувремето с аванс от 45:34.

След възобновяването на играта не се забелязаха големи промени в играта в нападение от двете страни. Опитите на „моряците“ да намалят изоставането продължиха, но бургазлии поддържаха двуцифрения си аванс и се оттеглиха с актив от 68:55 преди старта на последната четвърт. „Акулите“ не даваха шанс на своя опонент да се доближи в резултата, но все пак Черно море смъкна дефицита си до шест точки при 83:77 в края на редовното време. Успешни опити от наказателната линия от страна на домакините обаче задържаха преднината им.

Джордан Тъкър завърши с 26 точки и 7 борби за Черноморец. Мунис Туту добави 23 точки и 5 асистенции, а Георги Боянов реализира 16 точки и 14 борби.

Тач Ънгу наниза 32 точки за от обора на Черно море Тича. Ейврил Уба допринесе с 16 точки и 8 борби.