Мартин Ангелов загуби финала в конференцията

26-02-2023 15:01 | BGbasket.com

Мартин Ангелов и неговият университетски отбор Стоктън отстъпиха на финала в конференцията и завършиха на второ място сезона. Съперник бе отборът на Роуън Юнивърсити и мачът бе повторение на финала от миналата година, когато Стоктън бе по-добър на собствен терен. Сега обаче Роуън успя да се реваншира и спечели със 103:88.

Ангелов се представи добре и завърши с 9 точки, 5 борби, 4 асистенции и отнета топка. Бившият младежки национал на България не започна като титуляр, но игра 20 минути в срещата. Това бе трета загуба за сезона на Стоктън срещу Роуън, като активът и на двата отбора след този мач е 22 победи и 5 загуби.

Въпреки, че загуби финала в конференцията си, на Стоктън с Ангелов му предстои участие в националния турнир на NCAA за по-долното ниво в колежанския баскетбол. Те ще разберат съперника си в първия кръг от схемата в понеделник, 27 февруари.

До момента Ангелов има изиграни 27 мача за сезона, а в тях е със средни показатели от 22.2 минути, 9.3 точки, 2.2 борби и 1.1 асистенции със стрелба от 41.3 % от тройката (на второ място в конференцията).

Тагове: Мартин Ангелов