Борислава Христова и Шепши вдигнаха Купата на Румъния

(сн. facebook.com/sic.sepsi)
27-02-2023 20:53 | BGbasket.com

Борислава Христова спечели първи трофей с румънския Шепши. Тимът триумфира в турнира за Купата на страната, след като в собствената си зала спечели безапелационно финала с Арад на Ива Георгиева със 109:63.

Домакините стартираха ударно мача и още след първата четвърт се откъснаха с 40:19, а на почивката преднината им вече бе 33 точки. Разликата продължи да расте и след паузата, като Шепши спечели убедително.

Победителите имаха предимство по повечето показатели, като куриозното е, че Арад не вкара нито една тройка през целия мач.

Борислава Христова бе сред най-добрите за отбора си с 18 точки, като за 25 минути като титуляр записа още 5 борби и 6 асистенции. Най-резултатна за успеха бе Мария Йесперсен с 31.

За Арад Тринити Баптисте завърши с 23 точки и 12 борби. Ива Георгиева е с 2 точки, 3 борби и 1 асистенция за 12 минути на паркета.

Тагове: Борислава Христова