ШУ (мъже) и НСА (жени) спечелиха титлите на 11-ия университетски 3х3 шампионат

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
28-03-2023 14:32 | BGbasket.com

11-ият пореден национален университетски шампионат по баскетбол 3х3 приключи през уикенда във Велико Търново. В първенството, организирано от АУС „Академик“, БФБ и с медиен партньор BGbasket.com, участваха 12 мъжки, 7 женски и за първи път в България – 7 смесени отбора. Общо 104 състезатели участваха в отделните турнири с 32 треньори и водачи на групи.

В мъжкия турнир шампион стана отборът на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Ето го и крайното класиране:

12. Русенски университет „Ангел Кънчев“

Титлата при жените грабна тимът на НСА, а ето ги и съставът и пълното класиране в шампионата:

7. Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“

В проведеното за първи път в България първенство за смесени отбори, включващи по двама мъже и жени от едно и също висше училище, първото място е за отбора на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Ето и пълното класиране:

7. Технически университет-Варна

Традиционно се проведоха и конкурси за стрелба от тройката за мъже и жени и за забивки при мъжете.

В турнира за стрелба при жените победител с 6 успешни от 9 стрелби е Кристиана Маркова от домакина – Великотърновски университет „Св. св. Кирик и Методий“, а при мъжете също с 6 успешни от 9 стрелби – Стефан Атанасов от УНСС.

Конкурса за забивки с максимален резултат от 90 точки е Георги Кендеров от тима на шампиона – Шуменски университет „Епископ Константин Преславски“.