Шумен не срещна затруднения срещу Видабаскет

(сн. Калоян Николов, shumenbasket.org)
25-01-2020 18:43 | BGbasket.com

Шумен записа десета победа от началото на сезона в мъжката А група. Пред собствена публика тимът не срещна затруднения срещу Видабаскет, като спечели мача със 105:82.

Баскетболистите на Янко Янков и Звонко Папак водеха почти през целия мач, като успехът дойде най-вече след по-силно първо полувреме. Най-сериозното им предимство бе при борбите (46 срещу 36) и асистенциите (25 срещу 14), като те направиха и двойно по-малко грешки (12 срещу 24). Опонентът им обаче бе с група едва от осем човека, като в игра не се появи Алън Куршумов, който е болен.

След този двубой домакините са с баланс 10-2, а Видабаскет е с 2-11. Двата тима ще се срещнат още веднъж утре, отново в Шумен.

Още в началото на срещата домакините наложиха доминацията си в подкошието и започнаха да трупат разлика. Само за няколко минути те поведоха с 11 точки с основен принос на Николай Николов, но след първата част гостите намалиха изоставането си на 18:25.

Малко след старта на втория период Шумен отново дръпна с двуцифрен аванс. Въпреки силните изяви на Мартин Мандалски и Теодор Киров, съперникът им продължи да увеличава преднината си и на почивката вече водеше с 55:35.

След паузата играта бе доста равностойна, като домакините поддържаха убедителен аванс и преди заключителната четвърт разликата от 20 точки се запази, този път при 79:59. В оставащото време Шумен мина кота 100, като нямаше проблем да задържи преднината си до края.

Никола Николов бе най-резултатен за успеха с 18 точки, Александър Кръстев направи дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби. Марин Маринов отбеляза 14 точки, а по 10 имат Николай Николов (8 борби) и Димитър Янчев.

За Видабаскет над всички с 39 точки бе Мартин Мандалски, играл без смяна. Теодор Киров вкара 18, а 15 добави Евгени Михайлов, който не завърши мача за пет лични нарушения.