Две от две за Бавни и яростни и Чавдар Троян в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
18-10-2020 19:44 | BGbasket.com

Бавни и яростни и Чавдар записаха продължават без загуба през новия сезон в ББЛ А група. Двубоите от втория кръг днес се проведоха в залата в Троян.

Бавни и яростни надви Локомотив Горна Оряховица с 84:68 в първия мач за деня. Двата тима си размениха по една четвърт през първото полувреме. Отборът от Плевен поведе с 24:15 след десет минути игра, но на почивката резултатът отново бе равен – 42:42. Ключова за крайния изход на мача се оказа третата част, в която Бавни и яростни лимитираха съперника си едва до 9 точки и натрупаха двуцифрен аванс, който удържаха до края.

И двата отбора използваха само по осем баскетболисти в мача. Над всички за победителите бе Венцислав Георгиев с 23 точки и 13 борби. Христо Ангелов има 19 точки, с 10 е Константин Търновски.

За Локомотив Данаил Кирилов вкара 17 точки, с 13 е Георги Архитев, Тони Прокопиев има 12.

В другия мач днес Чавдар Троян се наложи над Чардафон със 101:77. Въпреки че отбелязаха само една тройка за първото полувреме, баскетболистите на Лъчезар Диков играха много стабилно в подкошието и на почивката водеха с 53:25. Тимът от Габрово заигра по-добре след паузата и преди последната четвърт стопи част от изоставането си при 50:71. До края обаче Чавдар нямаше проблем да задържи преднината си и да спечели убедително.

Ивко Ивков завърши с 31 точки и 14 борби за победителите, с 24 точки и 9 борби е Александър Кръстев, Камен Пенчев наниза 14 точки, 12 има Георги Ненов.

За Чардафон най-резултатен с 36 точки бе Димитър Тодоров, Росен Йорданов се отчете с 20 и 8 борби, а 14 точки добави Красимир Александров.