Силна последна част за Славия за втори успех в ББЛ Запад

(Сн: ББЛ)
30-10-2020 22:21 | BGbasket.com

Славия стигна до втората си победа в ББЛ А група - Запад, след 94:81 срещу Шампион 2006.

Двубоят бе страхотно изравнен чак до последния период, в който по-дългата скамейка на Славия наклони везните.

След като в първите три части двата тима бяха много резултати, в последната четвърт Шампион отбеляза едва 8 точки, срещу 19 за съперника.

През цялата среща двата състава се гонеха, а разликата се въртеше около пет точки за Славия, с кратки обрати за Шампион.

В последния период двата тима влязоха при само при 2 точки разлика, но Славия реализираше по два коша на всеки един за Шампион, за да натрупа най-после двуцифрен аванс с 2 минути и половина до сирената.

11 от 12-е играчи на Славия вкараха в мача, а отлично се представиха за победата Кристиян Георгиев с 23 точки, 8 борби и 5 асистенции, Денис Петков с 14 точки и 15 асистенции, и Слав Георгиев с 21 точки.

Мартин Тодоров и Алън Куршумов отбелязаха повече от половината точки за Шампион - първият 26 и 8 борби, а вторият - 26, със 7 борби и 5 асистенции.