Монтана 2003 овладя 79 борби при нова рутинна победа в А група

(сн. marica.bg, архив)
21-11-2020 14:27 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа нова категорична победа в женската А група. За втори път в рамките на тази седмица тимът очаквано се наложи без проблеми у дома над по-младия състав на Академик Пловдив, този път със 136:48 на свой терен.  Срещата не предложи никаква интрига, като баскетболистките на Стефан Михайлов доминираха убедително по всички показатели, най-сериозно при борбите – 79 срещу 19.

Гостите отново бяха без опитната Анна Римпова. За съперника след прекараната карантина в Гърция в състава се завърна Христина Иванова, но единствената чужденка в групата за този мач – Акийла Майзе, така и не се появи в игра.

Победата бе седма за отбора на Монтана 2003 в шампионата, докато Академик е с баланс 1-4.

Домакините вкараха минимум 30 точки във всяка от четирите части на мача. След десет минути игра те поведоха с 38:10, докато на почивката вече бяха напред с 68:24. Темпото се запази и след паузата. Преди решителната четвърт разликата вече бе 68 точки, като до края Монтана спечели още по-убедително.

Кристиана Борисова бе над всички за победителите с 31 точки и 15 борби. Габриела Николова се отчете с 20 точки, 8 борби и 6 асистенции, Йоанна Иванова записа 19 точки и 19 борби, с трипъл-дабъл от 18 точки, 10 борби и 10 асистенции е Габриела Ангелова. Дебора Филипова се отчете с 16 точки и 16 асистенции, Христина Иванова има 12 точки и 8 асистенции, а 10 точки добави Симона Стоянова.

За Академик най-резултатна с 15 точки бе Гергана Минчева, а 11 точки наниза Весела Минчева.