Йовица Арсич: Трябва да сме концентрирани за по-дълги периоди

07-04-2021 21:37 | Мария Маринова

Наставникът на Балкан Йовица Арсич коментира загубата на отбора си от Левски Лукойл в София два кръга преди края на редовния сезон в НБЛ. Ето какво каза той:

„Успяхме да поправим някои неща в играта ни – състезателите изглеждат по-добре. Надявам се до плейофите да изчистим още повече елементи и да сме на по-високо ниво. Ще опитаме да поправим грешките, които направихме, но не е само в нас причината да загубим.

В плейофите трябва да сме концентрирани по-дълго време, за да играем 35-40 минути добър баскетбол, а не след 10-15 да имаме спадове.

Нямаме нужда от експерименти преди плейофите – важно е играчите да са здрави и да изчистим техническите грешки, които допускаме.

Със сигурност няма да ни е лесно в следващия мач срещу Академик Пловдив – те все още не са приключили работата си за класиране между четвърто и шесто място. Но ние трябва да гледаме своята игра и да се опитваме да победим.“

Тагове: Йовица Арсич, Балкан, НБЛ - мъже