Спектакъл в Барселона, силен Везенков, но първа загуба за Олимпиакос

(сн: euroleague.net)
14-10-2021 00:14 | BGbasket.com

Барселона победи Олимпиакос със 79:78 в трилър от Евролигата, и така нанесе първо поражение за сезона за гърците и Александър Везенков.

Въпреки драматичното поражение, Везенков бе най-добър за гостите срещу бившия си тим. Той бе на терена 37 минути и вкара 12 точки, с 5 борби и 2 асистенции.

Двата отбора изиграха едно страхотно дерби в каталунския град, като всичко се реши в продължение.

Мачът мина през куп обрати и вълнения, включително пропуск в последната секунда от редовното време.

Олимпиакос води през цялото първо полувреме, с до 8 точки, а на почивка се оттегли при 32:27 в своя полза.

Барселона обаче излезе преобразен след паузата и със серия от 14-2 върна всичко отначало. Страхотен Миротич и отлична стрелба от разстояние донесоха успех на домакините и след третия период те вече водеха солидно от своя страна с 8. Барса вкара само за тази част повече отколкото за цялото първо полувреме.

Вместо да направи двуцифрен аванса си обаче съставът на Барселона изпусна всичко и в последните 2 минути от мача Олимпиакос успя да изравни.

Везенков след затишие в третата част се развихри в четвъртата и силни негови минути дадоха пак преднина на Олимпиакос преди Барса да изравни от своя страна до 67:67 - резултат в редовното време.

В екстра пет минути отново Миротич бе герой за своите и даде на домакините преднина, а Олимпиакос догонваше.

Това отново обаче не бе всичко и гръцкият гранд стигна до нов обрат и в последната си атака водеше с точка. Барселона нанесе финалния удар с два точни наказателни удари и времето не стигна за Олимпиакос да направи прецизно последно нападение.

Никола Миротич вкара 22 за Барса, Кори Хигинс добави 11.