Балкан спечели титлата при момчетата U12, бронз за БУБА

(сн. balkan-basket.com)
22-05-2022 14:29 | BGbasket.com

Балкан спечели първи трофей за сезона при подрастващите. 12-годишните момчета на клуба завоюваха златните отличия в Държавното първенство, след като на финала днес победиха Доростол с 66:59.

Срещата бе изключително оспорвана до последно. Баскетболистите на Виктория Маринова поведоха с 20:16 точки след първата четвърт, а на почивката отново имаха крехък аванс – 35:31.

Играта продължи да бъде много равностойна и след паузата, като последната част отново започна при 4 аванс за ботевградчани – 48:44, които до края удържаха водачеството си.

Ботевградчани завършват турнира само с една загуба, която бе именно от Доростол на старта на турнира. Поражението днес пък бе единствено за състава на Светлана Тодорова.

За последно Балкан бе шампион при 12-годишните през 2018 г. През миналия сезон отборът от Силистра завърши трети в тази възраст, като за последно игра финал през 2013 г., когато спечели и титлата.

Миналогодишният шампион в тази възраст БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали през тази година. В мача за третото място той се наложи над Берое с 59:41.

Столичният тим дръпна с 21:9 още след първата четвърт, а на почивката разликата отново бе 12 точки. Отборът от Стара Загора намали на 8 преди заключителната част, но след силен финал БУБА спечели убедително.

На петата позиция завърши Вълци Разград, който тази сутрин победи Академик Бултекс 99 с 60:50.