Монтана 2003 отнесе Партизан с 44 точки разлика

11-01-2021 19:37 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с категорична победа новата година. В първия си мач за 2021 г. в Адриатическата лига тимът се наложи над Партизан с 84:40, след като водеше убедително през цялото време и имаше сериозно предимство в подкошието.

Двубоят се проведе в залата във Вършец заради проблемите с тази в Монтана. В този двубой домакините бяха без Виктория Стойчева, докато дебют направи новото попълнение Шериз Уилямс.

Победата бе пета за българския тим, който има и две загуби в надпреварата, а днешният му съперник е с баланс 1-6.

Монтана 2003 стартира мача с много висока успеваемост и бързо започна да трупа разлика, като след десет минути игра се откъсна с 33:13. През втория период резултатността значително спадна, но на почивката баскетболистките на Стефан Михайлов водеха още по-убедително – 47:20.

Сръбският тим продължи да изпитва сериозни трудности в нападение и след паузата, като отново отбеляза едва 7 точки и преди последната четвърт домакините бяха напред с 61:27. В последната част Монтана отново владееше инициативата и направи успеха си още по-изразителен.

Александра Петрова завърши с 16 точки и 8 борби за успеха. Шериз Уилямс дебютира с дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби, Снежана Алексич се отчете с 13 точки, 7 борби и 7 асистенции, а 11 точки добави Дебора Филипова.

За съперника най-резултатна с 12 точки бе Бранка Лукович, 10 има София Олич.