12 поред за Рилецо

(сн: НБЛ)
19-01-2021 20:20 | BGbasket.com

Страхотната серия на Рилски спортист не спря и в Плевен след 110:78 срещу Спартак.

Рилецо вече е с 12 поредни успеха и няма поражение в НБЛ повече от три месеца.

За самоковци преди ФИБА Къп предстои дерби с Балкан, на 23 януари.

В първата четвърт двата отбора бяха доста резултатни и се радваха на отлични проценти, а след като минаха през няколко смени на водачеството, дойде и ударът на Рилецо.

13-0 само за две минути и половина откъсна лидера в класирането напред и оттам мачът бе еднопосочна улица.

През второто полувреме резултатът само набъбваше, за да се стигне до убедителната победа.

Рилски вкара 12 тройки при над 50% успеваемост, а спечели безапелационно и борбата под коша.

Седем баскетболисти на самоковци завършиха с двуцифрен актив - Нико Карвачо бе най-резултатен с 16 точки, Трей Портър - 15 точки и 14 борби, 15 вкара и Павлин Иванов. Тихомир Желев вече показва отново най-добрата си форма, с 14 точки за 18 минути на терена.

Пореден страхотен мач направи Димитър Маринчешки с 27 точки и 11 борби, плюс четири асистенции.