Анадолу Ефес, Олимпия Милано и Барселона допълниха Топ 4 в Евролигата

(сн. euroleague.net)
05-05-2021 11:00 | BGbasket.com

Анадолу Ефес, Олимпия Милано и Барселона се класираха за Финалната четворка в Евролигата през този сезон. Трите отбора стигнаха до пети решителни мач в своите серии, които спечелиха снощи, а по-рано място в Топ 4 си бе осигурил и ЦСКА Москва.

Анадолу Ефес се наложи над Реал Мадрид с 88:83 в много интригуващ двубой, неясен до последната минута. Двата отбора си размениха водачеството шест пъти само през четвъртата част, като пет пъти стигаха и до равенство. Над всички за победителите бе Крис Сингълтън с 26 точки и 8 борби. За испанския гранд Николас Лапровитола отбеляза 17 точки.

Много драматичен бе и мачът между Армани Олимпия Милано и Байерн Мюнхен, спечелен от италианския тим с 92:89, с което той се класира за Финалната четворка за след 29 години пауза. Шейвън Шийлдс наниза 34 точки за победителите, за съперника с 19 е Джейлън Рейнълдс.

Далеч по-убедителна бе победата на Барселона у дома срещу Зенит със 79:53, която прати каталунците в Топ 4 за първи път в последните 7 сезона. Кори Хигинс вкара 15 точки за испанския гранд, с 11 за гостите е Алекс Пойтрес.

На полуфиналите Барселона ще има за съперник Армани Олимпия Милано, докато другата двойка противопоставя ЦСКА Москва и Анадолу Ефес. Финалната четворка ще се проведе в периода 28-30 май в Кьолн, Германия.

Тагове: Евролига, Анадолу Ефес, Армани Олимпия Милано, Барселона