Жените U20 претърпяха четвърта загуба на Чалънджъра в София

(сн. БФБ)
17-07-2021 22:28 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени U20 претърпя четвърто поражение на домакинския Чалънжър в София. Днес тимът ни отстъпи на Хърватия с 52:80, след като започна по-слабо и двете полувремена на мача. До момента момичетата ни са с четири поражения, а петият им мач от турнира е утре, отново в зала „Триадица“, срещу Латвия. За днешния съперник на отбора ни това бе първа победа, като той има и три загуби до момента.

Хърватките започнаха мача със серия от 16:3, установявайки контрол отрано. Те запазиха стабилен аванс дълго през първото полувреме, за да стигнат до резултат 41:24 след него. Тежка за отбора ни се оказа и третата част, през която съперникът се откъсна далеч напред, след като ограничи максимално нападението му, а резултатът стана 60:27. Тимът ни изигра добра последна част, която спечели с 25:20, но за съжаление нямаше как да промени крайния изход.

За България Илияна Георгиева записа 19 точки и 4 борби, а с 13 плюс 5 се включи Михаела Дамянова. За победителките Ана Мандич регистрира 15 точки и 9 борби.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ U20 (ЖЕНИ) - ХЪРВАТИЯ U20 (ЖЕНИ)