Берое с четвърто поражение в Балканската лига

(сн. balkanleague.net)
07-12-2021 20:35 | BGbasket.com

Берое допусна четвърта загуба в група В на Балканската лига след като отстъпи пред черногорския Ибър Рожае с 67:79 в мач от 7-ия кръг. Старозагорци имат и 2 победи. За Ибър победата бе втора от 5 двубоя, а черногорците взеха и реванш за поражението като домакини в първия мач между двата отбора. Лидер във временното класиране в групата е Академик Пловдив с 4 победи и 2 загуби.

Старши треньорът на Берое Бойко Миленков отново разполагаше с доста ограничен състав, тъй като Обина Олека и Антон Кук още не са възстановени, а новото попълнение Дейзън Инграм не е готов и засега не е картотекиран. Миленков използва само седем баскетболисти, като в игра не влезе и Дамян Минков.

След равностойна първа четвърт, в която Берое взе предимство от 3 точки при 17:14, гостите постепенно обърнаха резултата в своя полза и поведоха с 6 точки на почивката - 38:32. Тимът на Ибър наложи пълно надмощие в третата част, в която отбеляза 30 срещу 16 точки за домакините и преди последните 10 минути дръпна с 68:48, а до края мачът се доиграваше. Гостите демонстрираха по-добра ефективност при стрелбата, а и спечелиха борбата под кошовете с 43-20.

Най-резултатен за българския състав бе Марин Маринов с 16 точки и 6 борби, а Мартин Сотиров завърши с 15 точки и 2 борби. Александър Янев се отчете с 13 точки и 6 борби.

За гостите от Ибър Светозар Попович бе най-полезен с 21 точки, 3 борби и 3 асистенции.

За Берое предстои домакинство на Шумен на 10 декември в НБЛ, а 3 дни по-късно старозагорци ще посрещнат Ирони Нахария от Израел друг мач от Балканската лига. Ибър Рожае пък играе срещу Академик в Пловдив на 9 декември.