Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
1 Round
10-10-2021 Dolphin (U 19)
Beroe (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
76
55
10-10-2021 Cherno More Ticha (U 19)
Chernomorets (U 19)
Hristo Borisov
Varna
124
75
19-12-2021 Dunav Ruse (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Dunav
Ruse
60
102
2 Round
22-10-2021 Beroe (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
67
73
24-10-2021 Chardafon Orlovets (U 19)
Dolphin (U 19)
Orlovets
Gabrovo
85
68
24-10-2021 Tundja Yambol (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Diana
Yambol
75
53
3 Round
05-11-2021 Dunav Ruse (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Dunav
Ruse
74
68
07-11-2021 Chernomorets (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
43
93
27-02-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Beroe (U 19)
Hristo Borisov
Varna
98
65
4 Round
21-11-2021 Beroe (U 19)
Chernomorets (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
83
59
02-12-2021 Dolphin (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
73
76
10-12-2021 Chardafon Orlovets (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Orlovets
Gabrovo
86
91
5 Round
05-12-2021 Cherno More Ticha (U 19)
Dolphin (U 19)
Hristo Borisov
Varna
119
70
15-12-2021 Chardafon Orlovets (U 19)
Chernomorets (U 19)
Orlovets
Gabrovo
83
72
16-12-2021 Tundja Yambol (U 19)
Beroe (U 19)
Diana
Yambol
89
60
6 Round
15-01-2022 Dunav Ruse (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Dunav
Ruse
53
97
22-01-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Orlovets
Gabrovo
55
73
02-02-2022 Dolphin (U 19)
Chernomorets (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
62
70
7 Round
29-01-2022 Chernomorets (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
68
51
30-01-2022 Tundja Yambol (U 19)
Dolphin (U 19)
Diana
Yambol
101
72
19-02-2022 Beroe (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
88
73
8 Round
11-02-2022 Tundja Yambol (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Diana
Yambol
84
47
13-02-2022 Beroe (U 19)
Dolphin (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
88
67
13-02-2022 Chernomorets (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
48
113
9 Round
19-02-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Hristo Borisov
Varna
53
61
26-02-2022 Dunav Ruse (U 19)
Beroe (U 19)
Dunav
Ruse
80
73
27-02-2022 Dolphin (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
54
75
10 Round
18-03-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Orlovets
Gabrovo
71
84
07-04-2022 Tundja Yambol (U 19)
Chernomorets (U 19)
Diana
Yambol
91
67
17-04-2022 Beroe (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
20
0
11 Round
27-03-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Hristo Borisov
Varna
115
53
18-04-2022 Dunav Ruse (U 19)
Dolphin (U 19)
Dunav
Ruse
92
49
19-04-2022 Chernomorets (U 19)
Beroe (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
85
86
12 Round
08-04-2022 Chernomorets (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
74
66
10-04-2022 Dolphin (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
59
95
27-04-2022 Beroe (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
72
81
13 Round
13-04-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Hristo Borisov
Varna
94
49
13-04-2022 Chernomorets (U 19)
Dolphin (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
60
67
14-04-2022 Tundja Yambol (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Diana
Yambol
94
78
14 Round
21-04-2022 Dunav Ruse (U 19)
Chernomorets (U 19)
Dunav
Ruse
99
44
21-04-2022 Dolphin (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
46
101
21-04-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Beroe (U 19)
Orlovets
Gabrovo
78
81

Standings
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Tundja Yambol (U 19) 6 6 0 534:377 12 6 6 0 511:329 12 12 12 0 1045:706 339 24 W 12
2 Cherno More Ticha (U 19) 6 5 1 603:373 11 6 4 2 449:341 10 12 9 3 1052:714 338 20 L 1
3 Dunav Ruse (U 19) 6 4 2 458:433 10 6 3 3 380:457 9 12 7 5 838:890 -52 19 W 2
4 Beroe (U 19) 6 4 2 418:353 10 6 2 4 420:506 8 12 6 6 838:859 -21 18 L 1
5 Chardafon Orlovets (U 19) 6 2 4 458:469 8 6 1 5 413:499 7 12 3 9 871:968 -97 15 L 5
6 Chernomorets (U 19) 6 2 4 378:476 8 6 1 5 387:542 7 12 3 9 765:1018 -253 15 L 3
7 Dolphin (U 19) 6 1 5 370:472 7 6 1 5 393:545 7 12 2 10 763:1017 -254 14 L 2

Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".

betway
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи