Juniors (U 14) Elite Division | East, Regular season
1 Round
08-10-2021 Svetkavitsa (U 14)
Dolphin (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
33
56
16-10-2021 Beroe (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
46
52
17-10-2021 Unstoppable (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
49
93
19-12-2021 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Shumen (U 14)
Dunav
Ruse
61
74
2 Round
23-10-2021 Cherno More Ticha (U 14)
Dolphin (U 14)
Hristo Borisov
Varna
75
56
24-10-2021 Spartak Pleven (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Balkanstroy
Pleven
76
74
26-01-2022 Shumen (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Mladost
Shumen
66
53
13-03-2022 Unstoppable (U 14)
Beroe (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
53
77
3 Round
03-11-2021 Svetkavitsa (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
59
78
06-11-2021 Beroe (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
56
77
09-11-2021 Dolphin (U 14)
Shumen (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
64
50
13-11-2021 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Unstoppable (U 14)
Dunav
Ruse
70
59
4 Round
18-11-2021 Unstoppable (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
43
73
20-11-2021 Beroe (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
64
61
20-11-2021 Cherno More Ticha (U 14)
Shumen (U 14)
Hristo Borisov
Varna
51
48
09-01-2022 Spartak Pleven (U 14)
Dolphin (U 14)
Balkanstroy
Pleven
56
71
5 Round
03-12-2021 Shumen (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Mladost
Shumen
76
51
03-12-2021 Dolphin (U 14)
Unstoppable (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
58
43
05-12-2021 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Dunav
Ruse
59
87
13-05-2022 Svetkavitsa (U 14)
Beroe (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
51
102
6 Round
16-01-2022 Cherno More Ticha (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Hristo Borisov
Varna
71
43
21-01-2022 Unstoppable (U 14)
Shumen (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
58
75
22-01-2022 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Dunav
Ruse
78
55
02-05-2022 Beroe (U 14)
Dolphin (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
35
62
7 Round
29-01-2022 Dolphin (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
71
52
03-02-2022 Svetkavitsa (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
52
80
07-04-2022 Spartak Pleven (U 14)
Unstoppable (U 14)
Balkanstroy
Pleven
58
68
13-05-2022 Shumen (U 14)
Beroe (U 14)
Mladost
Shumen
90
66
8 Round
Spartak Pleven (U 14)
Beroe (U 14)
Balkanstroy
Pleven
0
0
отл.
13-02-2022 Shumen (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Mladost
Shumen
63
67
19-02-2022 Cherno More Ticha (U 14)
Unstoppable (U 14)
Hristo Borisov
Varna
74
43
20-02-2022 Dolphin (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
75
48
9 Round
Dolphin (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
0
0
отл.
24-02-2022 Svetkavitsa (U 14)
Shumen (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
57
76
27-02-2022 Beroe (U 14)
Unstoppable (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
79
53
28-02-2022 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Dunav
Ruse
102
64
10 Round
12-03-2022 Cherno More Ticha (U 14)
Beroe (U 14)
Hristo Borisov
Varna
65
62
12-03-2022 Spartak Pleven (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Balkanstroy
Pleven
73
68
23-03-2022 Shumen (U 14)
Dolphin (U 14)
Mladost
Shumen
61
56
02-05-2022 Unstoppable (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
55
65
11 Round
Shumen (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Mladost
Shumen
0
0
отл.
28-03-2022 Dolphin (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
88
53
15-04-2022 Svetkavitsa (U 14)
Unstoppable (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
50
46
14-05-2022 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Beroe (U 14)
Dunav
Ruse
77
65
12 Round
Spartak Pleven (U 14)
Shumen (U 14)
Balkanstroy
Pleven
0
0
отл.
09-04-2022 Cherno More Ticha (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Hristo Borisov
Varna
69
47
09-04-2022 Beroe (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
78
51
06-05-2022 Unstoppable (U 14)
Dolphin (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
46
74
13 Round
21-04-2022 Spartak Pleven (U 14)
Cherno More Ticha (U 14)
Balkanstroy
Pleven
57
72
21-04-2022 Dolphin (U 14)
Beroe (U 14)
Boycho Branzov
Burgas
61
49
21-04-2022 Svetkavitsa (U 14)
Dunav 2007 Ruse (U 14)
Dechko Stefanov
Targovishte
59
77
22-04-2022 Shumen (U 14)
Unstoppable (U 14)
Mladost
Shumen
58
53
14 Round
Unstoppable (U 14)
Spartak Pleven (U 14)
Dobrotitsa
Dobrich
0
0
отл.
Beroe (U 14)
Shumen (U 14)
Obshtinska
Stara Zagora
0
0
отл.
07-05-2022 Dunav 2007 Ruse (U 14)
Dolphin (U 14)
Dunav
Ruse
80
78
14-05-2022 Cherno More Ticha (U 14)
Svetkavitsa (U 14)
Hristo Borisov
Varna
77
55

Standings
Juniors (U 14) Elite Division | East, Regular season
Home Away Total
Team G W L GD P G W L GD P G W L GD +/- P Streak
1 Cherno More Ticha (U 14) 7 7 0 482:354 14 5 5 0 409:273 10 12 12 0 891:627 264 24 W 12
2 Dolphin (U 14) 6 6 0 417:295 12 7 4 3 453:386 11 13 10 3 870:681 189 23 L 1
3 Dunav 2007 Ruse (U 14) 7 5 2 527:482 12 7 3 4 443:457 10 14 8 6 970:939 31 22 W 4
4 Shumen (U 14) 6 5 1 414:346 11 5 3 2 323:291 8 11 8 3 737:637 100 19 W 4
5 Beroe (U 14) 6 3 3 358:356 9 6 2 4 421:397 8 12 5 7 779:753 26 17 L 1
6 Svetkavitsa (U 14) 7 1 6 361:515 8 7 1 6 403:490 8 14 2 12 764:1005 -241 16 L 3
7 Spartak Pleven (U 14) 5 2 3 320:353 7 6 2 4 341:442 8 11 4 7 661:795 -134 15 L 3
8 Unstoppable (U 14) 6 0 6 304:457 6 7 1 6 365:447 8 13 1 12 669:904 -235 14 L 4

Note: According to the FIBA official basketball rules, in provisional standings (i.e. before all the teams have played all their games in the group), if two or more teams have the same points total at a certain moment in time, their order of classification is decided by the goal difference in all games played by these teams so far. Only in the final standings the tie is broken by using the FIBA procedure, where the first of the criteria is "results of the games between these teams only".

betway
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи