Juniors (U 16) Division 1 | FINAL |
1 Round |
26-06-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Dorostol (U 16) |
Drastar Silistra |
59 91 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | 3/4 Place Game |
26-06-2022 |
Etar 49 (U 16) Lokomotiv Sofia (U 16) |
Drastar Silistra |
73 77 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Semifinals |
25-06-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Etar 49 (U 16) |
Drastar Silistra |
67 48 |
|
25-06-2022 |
Dorostol (U 16) Lokomotiv Sofia (U 16) |
Drastar Silistra |
110 39 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | West, 1/2 Place |
23-06-2022 |
Lokomotiv Sofia (U 16) Minyor 2015 (U 16) |
Triaditsa Sofia |
30 58 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | West (Qualifications), Sofia |
18-06-2022 |
Sports Talents (U 16) Eurobasket Academic (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
66 51 |
|
18-06-2022 |
Lokomotiv Sofia (U 16) Vihren (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
55 53 |
|
2 Round |
18-06-2022 |
Eurobasket Academic (U 16) Lokomotiv Sofia (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
68 70 |
|
18-06-2022 |
Vihren (U 16) Sports Talents (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
34 65 |
|
3 Round |
19-06-2022 |
Vihren (U 16) Eurobasket Academic (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
30 50 |
|
19-06-2022 |
Lokomotiv Sofia (U 16) Sports Talents (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
55 46 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | West (Qualifications), Haskovo |
1 Round |
22-06-2022 |
Haskovo (U 16) Academic Bultex 99 (U 16) -2 |
Druzhba Haskovo |
66 64 |
|
2 Round |
22-06-2022 |
Academic Bultex 99 (U 16) -2 Minyor 2015 (U 16) |
Druzhba Haskovo |
54 67 |
|
3 Round |
22-06-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Haskovo (U 16) |
Druzhba Haskovo |
90 56 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | East (Spring), 1/4 Place |
1 Round |
|
Etar 49 (U 16) Beroe (U 16) |
|
20 0 |
|
|
Dorostol (U 16) Unstoppable (U 16) |
|
20 0 |
|
2 Round |
05-06-2022 |
Unstoppable (U 16) Etar 49 (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
45 70 |
|
05-06-2022 |
Dorostol (U 16) Beroe (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
95 29 |
|
3 Round |
05-06-2022 |
Beroe (U 16) Unstoppable (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
81 55 |
|
05-06-2022 |
Etar 49 (U 16) Dorostol (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
43 72 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Zagore and Moesia regions (Spring), 3/5 Place |
1 Round |
07-05-2022 |
Sliven 2010 (U 16) Chardafon Orlovets (U 16) |
Vasil Levski Sliven |
55 75 |
|
07-05-2022 |
Chardafon Orlovets (U 16) Spartak Pleven (U 16) |
Vasil Levski Sliven |
50 52 |
|
07-05-2022 |
Spartak Pleven (U 16) Sliven 2010 (U 16) |
Vasil Levski Sliven |
55 42 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Vitosha region |
13-11-2021 |
Lokomotiv Sofia (U 16) Champion 2006 (U 16) |
Lokomotiv Sofia |
95 28 |
|
13-11-2021 |
Ahil (U 16) Academic 17 Sofia (U 16) |
Lokomotiv Sofia |
52 62 |
|
2 Round |
19-12-2021 |
Ahil (U 16) Sports Talents (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
52 90 |
|
19-12-2021 |
Lokomotiv Sofia (U 16) Academic 17 Sofia (U 16) |
Azbuki SC Sofia |
60 54 |
|
3 Round |
|
Lokomotiv Sofia (U 16) Sports Talents (U 16) |
Triaditsa Sofia |
0 0 |
отл. |
16-01-2022 |
Champion 2006 (U 16) Academic 17 Sofia (U 16) |
Triaditsa Sofia |
46 65 |
|
4 Round |
05-02-2022 |
Champion 2006 (U 16) Sports Talents (U 16) |
50th Middle School Sofia |
38 70 |
|
05-02-2022 |
Lokomotiv Sofia (U 16) Ahil (U 16) |
50th Middle School Sofia |
69 66 |
|
5 Round |
20-02-2022 |
Academic 17 Sofia (U 16) Sports Talents (U 16) |
50th Middle School Sofia |
39 46 |
|
20-02-2022 |
Champion 2006 (U 16) Ahil (U 16) |
50th Middle School Sofia |
28 76 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 1/4 Place |
1 Round |
28-01-2022 |
Svetkavitsa (U 16) Dunav Ruse (U 16) -2 |
Ivan Anguelov Targovishte |
69 54 |
|
28-01-2022 |
Dorostol (U 16) Unstoppable (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
88 47 |
|
2 Round |
28-01-2022 |
Dunav Ruse (U 16) -2 Dorostol (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
33 110 |
|
28-01-2022 |
Unstoppable (U 16) Svetkavitsa (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
40 58 |
|
3 Round |
23-02-2022 |
Dorostol (U 16) Unstoppable (U 16) |
Dobrotitsa Dobrich |
86 34 |
|
23-02-2022 |
Svetkavitsa (U 16) Dunav Ruse (U 16) -2 |
Dobrotitsa Dobrich |
67 35 |
|
4 Round |
23-02-2022 |
Dorostol (U 16) Svetkavitsa (U 16) |
Dobrotitsa Dobrich |
93 29 |
|
23-02-2022 |
Dunav Ruse (U 16) -2 Unstoppable (U 16) |
Dobrotitsa Dobrich |
57 62 |
|
5 Round |
19-03-2022 |
Dunav Ruse (U 16) -2 Dorostol (U 16) |
Drastar Silistra |
38 122 |
|
19-03-2022 |
Unstoppable (U 16) Svetkavitsa (U 16) |
Drastar Silistra |
83 62 |
|
6 Round |
19-03-2022 |
Dunav Ruse (U 16) -2 Unstoppable (U 16) |
Drastar Silistra |
58 80 |
|
19-03-2022 |
Dorostol (U 16) Svetkavitsa (U 16) |
Drastar Silistra |
92 29 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 5/7 Place |
1 Round |
12-02-2022 |
Dobrich 93 (U 16) SportBasket GT (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
34 84 |
|
12-02-2022 |
Vihar 2002 (U 16) Dobrich 93 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
24 77 |
|
12-02-2022 |
SportBasket GT (U 16) Vihar 2002 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
114 28 |
|
2 Round |
13-03-2022 |
Dobrich 93 (U 16) SportBasket GT (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
22 107 |
|
13-03-2022 |
Vihar 2002 (U 16) Dobrich 93 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
23 76 |
|
13-03-2022 |
SportBasket GT (U 16) Vihar 2002 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
91 30 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group A |
1 Round |
30-10-2021 |
Unstoppable (U 16) Dorostol (U 16) |
Drastar Silistra |
40 87 |
|
30-10-2021 |
Svetkavitsa (U 16) Unstoppable (U 16) |
Drastar Silistra |
69 45 |
|
30-10-2021 |
Dorostol (U 16) Svetkavitsa (U 16) |
Drastar Silistra |
101 34 |
|
2 Round |
26-11-2021 |
Svetkavitsa (U 16) Unstoppable (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
46 58 |
|
26-11-2021 |
Unstoppable (U 16) Dorostol (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
51 81 |
|
26-11-2021 |
Dorostol (U 16) Svetkavitsa (U 16) |
Ivan Anguelov Targovishte |
88 48 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Dobrudja region, Group B |
1 Round |
24-10-2021 |
SportBasket GT (U 16) Vihar 2002 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
135 27 |
|
24-10-2021 |
Dunav Ruse (U 16) -2 Dobrich 93 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
118 46 |
|
2 Round |
24-10-2021 |
Vihar 2002 (U 16) Dunav Ruse (U 16) -2 |
Vaptsarov General Toshevo |
40 110 |
|
24-10-2021 |
Dobrich 93 (U 16) SportBasket GT (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
25 102 |
|
3 Round |
19-11-2021 |
Vihar 2002 (U 16) Dobrich 93 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
31 79 |
|
19-11-2021 |
Dunav Ruse (U 16) -2 SportBasket GT (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
99 47 |
|
4 Round |
19-11-2021 |
Dunav Ruse (U 16) -2 Dobrich 93 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
110 50 |
|
19-11-2021 |
SportBasket GT (U 16) Vihar 2002 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
96 31 |
|
5 Round |
11-12-2021 |
SportBasket GT (U 16) Dobrich 93 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
74 39 |
|
11-12-2021 |
Dobrich 93 (U 16) Vihar 2002 (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
76 34 |
|
11-12-2021 |
Vihar 2002 (U 16) SportBasket GT (U 16) |
Vaptsarov General Toshevo |
19 82 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Zagore and Moesia regions |
1 Round |
01-11-2021 |
Etar 49 (U 16) Chardafon Orlovets (U 16) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
88 18 |
|
01-11-2021 |
Beroe (U 16) Spartak Pleven (U 16) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
75 68 |
|
01-11-2021 |
Sliven 2010 (U 16) Etar 49 (U 16) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
30 92 |
|
01-11-2021 |
Chardafon Orlovets (U 16) Beroe (U 16) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
38 87 |
|
01-11-2021 |
Spartak Pleven (U 16) Sliven 2010 (U 16) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
87 57 |
|
2 Round |
28-11-2021 |
Beroe (U 16) Sliven 2010 (U 16) |
Obshtinska Stara Zagora |
92 36 |
|
28-11-2021 |
Spartak Pleven (U 16) Chardafon Orlovets (U 16) |
Obshtinska Stara Zagora |
62 42 |
|
28-11-2021 |
Beroe (U 16) Etar 49 (U 16) |
Obshtinska Stara Zagora |
70 69 |
|
28-11-2021 |
Sliven 2010 (U 16) Chardafon Orlovets (U 16) |
Obshtinska Stara Zagora |
64 60 |
|
28-11-2021 |
Spartak Pleven (U 16) Etar 49 (U 16) |
Obshtinska Stara Zagora |
56 73 |
|
3 Round |
19-03-2022 |
Chardafon Orlovets (U 16) Spartak Pleven (U 16) |
Balkanstroy Pleven |
55 102 |
|
19-03-2022 |
Etar 49 (U 16) Beroe (U 16) |
Balkanstroy Pleven |
62 59 |
|
19-03-2022 |
Chardafon Orlovets (U 16) Sliven 2010 (U 16) |
Balkanstroy Pleven |
65 39 |
|
19-03-2022 |
Spartak Pleven (U 16) Beroe (U 16) |
Balkanstroy Pleven |
55 81 |
|
19-03-2022 |
Etar 49 (U 16) Sliven 2010 (U 16) |
Balkanstroy Pleven |
70 24 |
|
4 Round |
03-04-2022 |
Beroe (U 16) Chardafon Orlovets (U 16) |
Orlovets Gabrovo |
69 62 |
|
03-04-2022 |
Sliven 2010 (U 16) Spartak Pleven (U 16) |
Orlovets Gabrovo |
23 57 |
|
03-04-2022 |
Chardafon Orlovets (U 16) Etar 49 (U 16) |
Orlovets Gabrovo |
31 79 |
|
03-04-2022 |
Sliven 2010 (U 16) Beroe (U 16) |
Orlovets Gabrovo |
77 63 |
|
03-04-2022 |
Etar 49 (U 16) Spartak Pleven (U 16) |
Orlovets Gabrovo |
75 37 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Rila region, 1/4 Place |
1 Round |
02-04-2022 |
Eurobasket Academic (U 16) Minyor 2015 (U 16) |
Skaptopara Blagoevgrad |
45 68 |
|
02-04-2022 |
Balkan (U 16) -2 Vihren (U 16) |
Skaptopara Blagoevgrad |
84 40 |
|
2 Round |
02-04-2022 |
Eurobasket Academic (U 16) Vihren (U 16) |
Skaptopara Blagoevgrad |
59 48 |
|
02-04-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Balkan (U 16) -2 |
Skaptopara Blagoevgrad |
44 62 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Rila region, 5/7 Place |
1 Round |
|
Sportist 1959 Svoge (U 16) Pravets (U 16) |
Ivan Vazov School Svoge |
0 0 |
отл. |
2 Round |
|
Pravets (U 16) Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) |
Ivan Vazov School Svoge |
0 0 |
отл. |
3 Round |
|
Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) Sportist 1959 Svoge (U 16) |
Ivan Vazov School Svoge |
0 0 |
отл. |
Juniors (U 16) Division 1 | Rila region |
1 Round |
05-12-2021 |
Pravets (U 16) Minyor 2015 (U 16) |
Arena Botevgrad Botevgrad |
38 110 |
|
05-12-2021 |
Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) Balkan (U 16) -2 |
Arena Botevgrad Botevgrad |
47 73 |
|
2 Round |
05-12-2021 |
Eurobasket Academic (U 16) Pravets (U 16) |
Arena Botevgrad Botevgrad |
70 37 |
|
05-12-2021 |
Sportist 1959 Svoge (U 16) Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) |
Arena Botevgrad Botevgrad |
22 42 |
|
3 Round |
30-01-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Vihren (U 16) |
Skaptopara Blagoevgrad |
69 22 |
|
30-01-2022 |
Eurobasket Academic (U 16) Balkan (U 16) -2 |
Skaptopara Blagoevgrad |
46 70 |
|
4 Round |
30-01-2022 |
Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) Pravets (U 16) |
Skaptopara Blagoevgrad |
66 43 |
|
30-01-2022 |
Vihren (U 16) Balkan (U 16) -2 |
Skaptopara Blagoevgrad |
46 54 |
|
5 Round |
22-01-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Sportist 1959 Svoge (U 16) |
Boris Gyuderov Pernik |
136 7 |
|
22-01-2022 |
Pravets (U 16) Vihren (U 16) |
Boris Gyuderov Pernik |
0 20 |
|
6 Round |
22-01-2022 |
Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) Minyor 2015 (U 16) |
Boris Gyuderov Pernik |
30 79 |
|
22-01-2022 |
Sportist 1959 Svoge (U 16) Vihren (U 16) |
Boris Gyuderov Pernik |
0 20 |
|
7 Round |
05-02-2022 |
Balkan (U 16) -2 Minyor 2015 (U 16) |
Georgi Hristov Botevgrad |
47 71 |
|
05-02-2022 |
Minyor 2015 (U 16) Eurobasket Academic (U 16) |
Georgi Hristov Botevgrad |
76 49 |
|
05-02-2022 |
Eurobasket Academic (U 16) Sportist 1959 Svoge (U 16) |
Georgi Hristov Botevgrad |
71 21 |
|
8 Round |
19-02-2022 |
Sportist 1959 Svoge (U 16) Balkan (U 16) -2 |
Ivan Vazov School Svoge |
12 107 |
|
19-02-2022 |
Balkan (U 16) -2 Pravets (U 16) |
Ivan Vazov School Svoge |
91 49 |
|
19-02-2022 |
Pravets (U 16) Sportist 1959 Svoge (U 16) |
Ivan Vazov School Svoge |
88 46 |
|
9 Round |
27-02-2022 |
Vihren (U 16) Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) |
Arena Sandanski Sandanski |
48 37 |
|
27-02-2022 |
Pirin Blagoevgrad 81 (U 16) Eurobasket Academic (U 16) |
Arena Sandanski Sandanski |
34 59 |
|
27-02-2022 |
Eurobasket Academic (U 16) Vihren (U 16) |
Arena Sandanski Sandanski |
39 52 |
|
Juniors (U 16) Division 1 | Rodopi region |
1 Round |
06-11-2021 |
Academic Bultex 99 (U 16) -2 Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
65 44 |
|
06-11-2021 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) Haskovo (U 16) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
42 58 |
|
06-11-2021 |
Haskovo (U 16) Academic Bultex 99 (U 16) -2 |
Vasil Levski SS Plovdiv |
42 55 |
|
2 Round |
21-11-2021 |
Academic Bultex 99 (U 16) -2 Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) |
Olympiada Plovdiv |
57 35 |
|
21-11-2021 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) Haskovo (U 16) |
Olympiada Plovdiv |
40 70 |
|
21-11-2021 |
Haskovo (U 16) Academic Bultex 99 (U 16) -2 |
Olympiada Plovdiv |
74 56 |
|
3 Round |
19-12-2021 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) Haskovo (U 16) |
Druzhba Haskovo |
45 117 |
|
19-12-2021 |
Academic Bultex 99 (U 16) -2 Maritsa Karshiaka 2012 (U 16) |
Druzhba Haskovo |
74 49 |
|
19-12-2021 |
Haskovo (U 16) Academic Bultex 99 (U 16) -2 |
Druzhba Haskovo |
66 42 |
|