Без Славия в женската А група, Рилски спортист пуска отбор

(сн. БФБ, архив)
28-09-2022 11:08 | Мария Маринова

Един от традиционните участници в женската А група и бронзов медалист през последните години – Славия, няма да има представител в нея този сезон, научи BGbasket.com.

Отборите в първенството обаче ще останат шест, както досега, тъй като Рилски спортист се завръща с тим при жените.

В Самоков имат силно поколение, което спечели няколко титли при подрастващите в различните възрасти. Идеята за сформиране на отбор при жените е от няколко години, като тази вече ще бъде осъществена.

Останалите тимове в А група остават непроменени – Берое Стара Загора, Монтана 2003, Шампион 2006, Локомотив София и Академик Пловдив.

Жребият за новия сезон вече бе изтеглен в офиса на Българската федерация по баскетбол, като до дни се очаква да стане готова и пълната програма за първенството. Шампионатът стартира на 8 октомври, като дербито Берое – Монтана ще е във втория кръг.

Тагове: А група - жени