Пет поред за Берое

31-01-2016 20:02

Берое продължава добрия подем и записа пета поредна победа в НБЛ Виваком и общо осма с участието си в Балканската лига. В последния мач на 17-ти кръг тимът на Любомир Минчев се наложи в реванш над Академик Бултекс 99 с 90-82 и след като загуби по-рано през ноември от същия съперник. За пловдивчани играха общо 8 състезатели, които се държаха близо дълго време в мача, но не успяха да стигнат да обрат. Така Берое запазва трета позиция в класирането до момента с актив 12-5, а тимът на Асен Николов е предпоследен с 3-14.

В следващия кръг, който е последен за второто завъртане в шампионата, старозагорци гостуват на Рилски спортист, а Академик Бултекс 99 приема Балкан.

Двата отбора започнаха слабо двубоя като три минути след началото никой не можеше да отбележи. Васил Бачев откри резултата за пловдивчани с тройка. След него и Белфийлд се разписа и Академик Бултекс 99 започна със серия 7-1. Домакините от своя страна натрупаха сериозно количество грешки и нямаха кош от игра 6 минути след началото на двубоя. След първата част Берое имаше един кош от игра и една тройка на Деян Карамфилов. Всичките им други точки бяха отбелязани от фаулове и след 10 минути те изоставаха с 3 при 12-15.

Домакините започнаха добре втория период и след две поредни тройки обърнаха при 20-18. За момент те вдигнаха преднина до 10, но след серия 10-4, пловдивчани намалиха до 4 при 32-36 и на полувремето изоставаха също с толкова. На няколко пъти през третия период гостите се доближава само до точка, но Берое запази аванс. Воден от Бошко Йовович и Васил Михайлов дадоха ход на серия от 8-2 на гостите, които изравниха в средата на периода при 72-72. Три тройки на Аштън Мур, Гари и Тенчо обаче, отново върна предимството на старозагорци, които удържаха до край и спечелиха двубоя.

Александър Тодорович бе над всички за успеха на Берое с 21 точки и 5 борби. Тенчо Тенчев отбеляза 15 като бе 5/7 (71%) от тройката, а 13 реализира Остън Барнс. По 11 добавиха Еврик Гари и Аштън Мур.

За Академик Бултекс 99, за който играха едва 8 състезатели, най-резултатни с по 24 точки и 6 асистенции бяха Оскар Блефийлд, а 20 точки и 7 борби добави Бошко Йовович. Васил Михайлов имаше 19.