Титла за Рилски спортист при момичетата U16 (снимки)

(сн: BGbasket.com)
02-08-2020 16:37 | BGbasket.com

Рилски спортист е новият шампион в Държавното първенство за момичета U16, което завърши днес в Русе. На финала тимът надви домакина Дунав със 71:44 след много силно второ полувреме, въпреки че на практика водеше почти през целия мач.

Отборът от Самоков спечели борбата под коша (47 срещу 34), като имаше сериозно предимство също при асистенциите (21 срещу 7) и броя на вкараните тройки (8/22 за 36% срещу 2/18 за 11%).

По-рано днес бронзовите медали бяха спечелени от Доростол, който в мача за третото място победи Черно море Одесос.

Срещата започна много равностойно. На два пъти гостите успяха да поведат с 6 точки, но след десет минути игра русенки намалиха за 12:14. Рилски спортист имаше леко предимство при стрелбата, благодарение на което поддържаше крехък аванс през втория период, като на почивката водеше с 30:23.

След паузата тимът от Самоков вкара няколко бързи тройки и направи аванса си двуцифрен. Домакините успяха да отбележат едва 6 точки за цялата четвърт и заключителните десет минути започнаха при 50:29 в полза на съперника. Това на практика предреши напълно крайния изход на срещата, а в оставащото време Рилски спортист направи победата си още по-изразителна.

Радина Илиева бе най-резултатна за успеха с 20 точки и 7 борби, Ивана Бонева вкара 16 точки, а с 11 остана Даниела Шопова.

За Дунав единствено Дарис Добрева бе с двуцифрен актив, като се отчете с 10 точки.