Тейтъм и силна трета част оставиха Бостън в играта

26-09-2020 10:05 | BGbasket.com

Бостън запази шансовете си за обрат срещу Маями във финалната серия на източната конференция. „Келтите“ спечелиха петия мач от нея със 121:108 и намалиха изоставането си на 2-3 победи.

„Горещите“ на няколко пъти повеждаха с двуцифрена разлика през първото полувреме, а на почивката бяха напред с 58:51. Бостън обаче стигна до пълен обрат след серия от 20:5 на старта на третата част и до края не изпусна аванса си.

Джейсън Тейтъм бе над всички за победителите с 31 точки, 10 борби и 6 асистенции. Джейлън Браун се отчете с 28 точки и 8 борби, по 15 точки вкараха Даниел Тайс (13 борби) и  Кемба Уокър (7 асистенции). С 12 точки, 8 борби и 8 асистенции завърши Маркъс Смарт, а Гордън Хейуърд добави 10 точки.

За Маями най-резултатен с 23 точки бе Горан Драгич, с 20 е Дънкан Робинсън. Джими Бътлър записа 17 точки, 8 борби и 8 асистенции, по 14 точки вкараха Джей Краудър и Тайлър Хиро, а 13 точки, 8 борби и 8 асистенции има Бам Адебайо.