Шоутайм оглави източната ББЛ А група, втора победа за МУ

(сн. ББЛ)
08-11-2020 15:45 | BGbasket.com

Шоутайм оглави източния регион на ББЛ А група, след като спечели и четвъртия си мач от началото на сезона. В дербито на върха, изиграно днес във Варна, тимът  се наложи над Икономически университет с 65:60. Междувременно отборът на Медицински университет постигна втора победа, като се наложи убедително над Ънстопабъл с 93:66 и го остави без успех до момента

Дербито между Шоутайм и ИУ бе много оспорвано и с куп размени на водачеството, като до последно крайният победител не бе ясен. Победителите имаха лош ден при стрелбата от тройката, но компенсираха с по-стабилни изяви в подкошието, което им донесе победата.

Красимир Димитров бе най-резултатен за тях със 17 точки, Боян Тодоров добави 13.

За ИУ над всички бе Цветан Савов с 19 точки, 12 и 7 борби има Николай Маринов, а Явор Цанев се отчете с 11 точки и 7 борби.

В другия мач МУ си свърши работата още през първата част, след която поведе с 24:9. На почивката Ънстопабъл намали изоставането си само на 9 точки, но съперникът му доминираше през второто полувреме и спечели убедително. Победителите овладяха впечатляващите 64 борби в срещата и направиха с 15 грешки по-малко от съперника им, което се оказа и ключово за крайния успех.

Матиас Хатзенбулер бе над всички за МУ със 17 точки и 11 борби, Денислав Колев има 16 точки и 7 борби, с 14 точки и 5 борби е Милен Чолаков. Пламен Петков се отчете с 12 точки и 9 борби, а 10 точки вкара Илхан Арабаджиев.

За съперника Станислав Митев наниза 14 точки, 13 добави Милен Желев, а с 11 Александър Станчев.