Хебър и Балкан-2 направиха страхотен мач с 2 продължения

(сн: Николай Христов)
20-02-2021 16:30 | BGbasket.com

Хебър постигна една от най-трудните си победи за сезона, като се наложи с две продължения над младоците от Балкан-2 със 110:104.

Двубоят бе наистина запомнящ се и можеше да отиде спокойно и в двете посоки. 16-годишният Илиян Пищиков се отличи с цели 43 точки за Балкан.

Хебър тръгна по-добре, но Балкан бързо изравни играта и на почивката дори водеше в резултата с 46:41.

Тимът от Пазарджик ограничи богевградчани само до пет точки в третия период - 18:5, и вървеше към успеха, преди Балкан да избухне с невероятно представяне в последната част.

След серия от 14-2 Балкан направи пълен обрат с оставащи четири минути от редовното време. Оттам играта вървеше кош за кош, а в последните 8 секунди отборите размениха по още един за 83:83 след 40 минути игра.

Балкан се виждаше победител в първото продължение, но Вангел Илиев изравни с тройка почти със сирената за 94:94.

Във второто продължение обаче Хебър превъзхождаше и след 97:97, повече равенство нямаше.

Петима играчи на Хебър завършиха с двуцифрен актив, двама и с дабъл-дабъл. По 19 вкараха Вангел Илиев и Георги Кендеров, вторият с 10 борби. 17 добави Веселин Веселинов, а Александър Ангелов завърши с 15, 11 борби и 7 асистенции.

Балкан бе в къс състав и двама записаха над 45 минути, още един игра 43. Илиян Пищиков наниза 43 точки, Михаил Гавазов - 28, и Мариан Хубанов 18.