Балкан изпусна в края Академия ФМП

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Сн: balkanleague.net)

25-01-2022 20:10 | BGbasket.com

Балкан загуби със 75:77 гостуването си в Скопие на Академия ФМП в последния мач от редовния сезон на Балканската лига.

Ботевградчани изпуснаха победата в края на мача, като имаха две атаки за спечелването му, но не реализираха.

Това бе четвърто поражение за ботевградчани в група А като тимът има и четири успеха и вече си бе осигурил място във втората фаза на турнира, където продължават първите 4 тима в групата.

Балкан взе инициативата от началото на мача, но Академия ФМП успя да се върне в мача и изравни. Серия от 18-2 за българския тим обаче направи разликата доста сериозна преди почивката, която дойде при 31:44.

Македонците излязоха нахъсани през второто полувреме и в третата част съкратиха на половина изоставането си, а в началото на четвъртата настигнаха Балкан. Оттам резултатът се движеше равен, с размяна на кошове и доста обрати. След 75:75, Академия реализира, а оттам Балкан пропусна на два пъти и така не успя да си тръгне с победа.

Американският гард Амад Рори дебютира за Балкан с 11 точки, 4 асистенции и 4 борби за близо 27 минути в игра.

Трейвин Тибодо и Митко Димитров бяха най-резултатни за Балкан с по 14 точки. Дерик Маркс реализира 10.

Следващият мач на Балкан е гостуване на Черноморец на 31 януари.