България U15 падна от Румъния в последния си мач при момчетата в Плоещ

(сн. БФБ)
31-05-2022 16:46 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момчета до 15 години загуби от Румъния в последния ден от четвъртия международен турнир от програмата на ФИБА YDF в Плоещ.

Българите отстъпиха пред румънските си връстници с 44:97. Тимът ни изостана с 20:52 до почивката, а през второто полувреме домакините напълно решиха мача.

Борис Гидов завърши с 9 точки, 6 борби и 2 асистенции за България U15, а за Румъния най-резултатен беше Кордут Александър Дину с 25 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Българите приключиха участието си на състезанието, освен с поражението от румънците, с успех над Северна Македония с 87:15, загуба от Косово с 42:75 и загуба от Турция с 58:65.

Националният тим на Румъния не допусна поражение в четирите си срещи от турнира в Плоещ.

Тагове: България U15, Румъния