И жените U20 надвиха Румъния в първата си контрола

(сн. БФБ)
25-06-2022 21:35 | BGbasket.com

По същото време, по което юношеският национален отбор на България победи връстниците си от Румъния това направи и тимът ни за жени U20. Националките, водени от Лъчезар Коцев, се наложиха над жените U20 на Румъния с резултат 66:57 в зала „Общинска“ в Стара Загора.

Утре от 11:30 ч. отборите ще изиграят още един приятелски мач помежду си.

След равностойна първа част националките водеха с крехка преднина от 2 точки, а след като останаха напред до почивката успяха да я увеличат до 8 за 34:26. Въпреки че на моменти разликата стана двуцифрена, румънките се задържаха близо в резултата и спечелиха третия период. Нови добри минути за България до края запазиха водачеството и стигнаха за победа.

Златка Маданкова изигра отличен мач за победителките и завърши с 18 точки, 11 борби и 7 отнети топки. 9 точки добави Борислава Денчева.