Juniors (U 14) Division 1 | FINAL |
1 Round |
01-07-2023 |
Ahil (U 14) Septemvri (U 14) |
Septemvri Sofia |
68 102 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | 3/4 Place Game |
01-07-2023 |
Unstoppable (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Septemvri Sofia |
49 59 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Semifinals |
30-06-2023 |
Unstoppable (U 14) Ahil (U 14) |
Septemvri Sofia |
66 81 |
|
30-06-2023 |
Septemvri (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Septemvri Sofia |
90 44 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | West (Qualifications) |
28-05-2023 |
Septemvri (U 14) Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) |
Septemvri Sofia |
108 35 |
|
28-05-2023 |
Ahil (U 14) Academic Bultex 99 (U 14) |
Septemvri Sofia |
63 58 |
|
28-05-2023 |
Vidabasket (U 14) Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) |
Septemvri Sofia |
64 59 |
|
28-05-2023 |
Ahil (U 14) Septemvri (U 14) |
Septemvri Sofia |
51 116 |
|
28-05-2023 |
Vidabasket (U 14) Academic Bultex 99 (U 14) |
Septemvri Sofia |
61 71 |
|
2 Round |
24-06-2023 |
Academic Bultex 99 (U 14) Septemvri (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
52 85 |
|
24-06-2023 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Ahil (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
29 103 |
|
24-06-2023 |
Vidabasket (U 14) Septemvri (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
32 80 |
|
24-06-2023 |
Ahil (U 14) Vidabasket (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
78 58 |
|
24-06-2023 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Academic Bultex 99 (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
39 76 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | East (Spring), 1/6 Place |
1 Round |
18-02-2023 |
Sliven Basket (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Orlovets Gabrovo |
61 63 |
|
19-02-2023 |
Star Basket (U 14) Unstoppable (U 14) |
Dobrotitsa Dobrich |
41 62 |
|
19-02-2023 |
Dunav 2007 Ruse (U 14) Sliven 2010 (U 14) |
Dobrotitsa Dobrich |
57 28 |
|
19-02-2023 |
Sliven 2010 (U 14) Star Basket (U 14) |
Dobrotitsa Dobrich |
52 53 |
|
19-02-2023 |
Dunav 2007 Ruse (U 14) Unstoppable (U 14) |
Dobrotitsa Dobrich |
54 63 |
|
2 Round |
08-03-2023 |
Star Basket (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Abrittus Razgrad |
22 60 |
|
11-03-2023 |
Sliven Basket (U 14) Sliven 2010 (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
72 31 |
|
11-03-2023 |
Chavdar Troyan (U 14) Unstoppable (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
62 67 |
|
11-03-2023 |
Unstoppable (U 14) Sliven Basket (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
56 74 |
|
11-03-2023 |
Sliven 2010 (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
63 74 |
|
3 Round |
01-04-2023 |
Chavdar Troyan (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Chavdar Troyan |
77 55 |
|
01-04-2023 |
Star Basket (U 14) Sliven Basket (U 14) |
Chavdar Troyan |
48 59 |
|
01-04-2023 |
Sliven Basket (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Chavdar Troyan |
44 81 |
|
01-04-2023 |
Chavdar Troyan (U 14) Star Basket (U 14) |
Chavdar Troyan |
88 50 |
|
01-05-2023 |
Unstoppable (U 14) Sliven 2010 (U 14) |
Chavdar Troyan |
66 59 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region, 1/6 Place |
1 Round |
25-02-2023 |
Ahil (U 14) Spartak Sofia (U 14) |
Septemvri Sofia |
86 36 |
|
25-02-2023 |
Vidabasket (U 14) Lyulin (U 14) |
Septemvri Sofia |
82 20 |
|
25-02-2023 |
Olympia Basket (U 14) Vidabasket (U 14) |
Septemvri Sofia |
44 69 |
|
25-02-2023 |
Septemvri (U 14) Lyulin (U 14) |
Septemvri Sofia |
123 22 |
|
2 Round |
25-03-2023 |
Ahil (U 14) Lyulin (U 14) |
St. George School Sofia |
95 21 |
|
25-03-2023 |
Spartak Sofia (U 14) Vidabasket (U 14) |
St. George School Sofia |
38 43 |
|
25-03-2023 |
Septemvri (U 14) Olympia Basket (U 14) |
St. George School Sofia |
110 24 |
|
3 Round |
20-05-2023 |
Septemvri (U 14) Spartak Sofia (U 14) |
CSKA Sofia |
93 21 |
|
20-05-2023 |
Olympia Basket (U 14) Ahil (U 14) |
CSKA Sofia |
48 67 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region, Group A |
1 Round |
15-10-2022 |
Ahil (U 14) Vidabasket (U 14) |
Septemvri Sofia |
79 25 |
|
15-10-2022 |
Lokomotiv Sofia (U 14) Septemvri (U 14) |
Septemvri Sofia |
33 98 |
|
2 Round |
01-11-2022 |
Septemvri (U 14) Vidabasket (U 14) |
Lokomotiv Sofia |
83 51 |
|
01-11-2022 |
Lokomotiv Sofia (U 14) Levski (U 14) |
Lokomotiv Sofia |
67 46 |
|
3 Round |
10-12-2022 |
Vidabasket (U 14) Levski (U 14) |
50th Middle School Sofia |
36 27 |
|
10-12-2022 |
Septemvri (U 14) Ahil (U 14) |
50th Middle School Sofia |
73 37 |
|
4 Round |
28-01-2023 |
Ahil (U 14) Levski (U 14) |
Ilia Mirchev Sofia |
79 42 |
|
28-01-2023 |
Vidabasket (U 14) Lokomotiv Sofia (U 14) |
Ilia Mirchev Sofia |
61 52 |
|
5 Round |
02-02-2023 |
Levski (U 14) Septemvri (U 14) |
Triaditsa Sofia |
13 103 |
|
02-02-2023 |
Lokomotiv Sofia (U 14) Ahil (U 14) |
Triaditsa Sofia |
31 63 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Vitosha region, Group B |
1 Round |
31-10-2022 |
Lyulin (U 14) Sports Talents (U 14) |
St. George School Sofia |
70 31 |
|
31-10-2022 |
St. George (U 14) Olympia Basket (U 14) |
St. George School Sofia |
19 73 |
|
2 Round |
12-11-2022 |
Olympia Basket (U 14) Lyulin (U 14) |
St. George School Sofia |
63 39 |
|
12-11-2022 |
Spartak Sofia (U 14) St. George (U 14) |
St. George School Sofia |
79 27 |
|
3 Round |
01-02-2023 |
Spartak Sofia (U 14) Lyulin (U 14) |
Azbuki SC Sofia |
58 32 |
|
01-02-2023 |
Sports Talents (U 14) Olympia Basket (U 14) |
Azbuki SC Sofia |
39 66 |
|
4 Round |
10-12-2022 |
Spartak Sofia (U 14) Sports Talents (U 14) |
50th Middle School Sofia |
49 22 |
|
10-12-2022 |
St. George (U 14) Lyulin (U 14) |
50th Middle School Sofia |
28 38 |
|
5 Round |
03-02-2023 |
Olympia Basket (U 14) Spartak Sofia (U 14) |
Triaditsa Sofia |
61 39 |
|
18-03-2023 |
Sports Talents (U 14) St. George (U 14) |
Ilia Mirchev Sofia |
47 49 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja and Moesia regions, 5/9 Place |
1 Round |
05-03-2023 |
Rakovski (U 14) Svetkavitsa (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
49 82 |
|
05-03-2023 |
Chardafon Orlovets (U 14) VarnaBasket (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
40 41 |
|
05-03-2023 |
Svetkavitsa (U 14) Chardafon Orlovets (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
59 32 |
|
05-03-2023 |
VarnaBasket (U 14) Rakovski (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
38 47 |
|
2 Round |
|
Svetkavitsa (U 14) Etar 49 (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
0 0 |
09.00 |
|
VarnaBasket (U 14) Rakovski (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
0 0 |
10.30 |
|
Chardafon Orlovets (U 14) Etar 49 (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
0 0 |
12.00 |
|
Svetkavitsa (U 14) VarnaBasket (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
0 0 |
13.30 |
|
Rakovski (U 14) Chardafon Orlovets (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
0 0 |
15.00 |
Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region (Spring), 5/7 Place |
1 Round |
11-02-2023 |
SportBasket GT (U 14) Vihar 2002 (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
28 48 |
|
11-02-2023 |
Vihar 2002 (U 14) Chernomorets Balchik (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
56 41 |
|
11-02-2023 |
Chernomorets Balchik (U 14) SportBasket GT (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
45 25 |
|
2 Round |
18-03-2023 |
SportBasket GT (U 14) Chernomorets Balchik (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
42 51 |
|
18-03-2023 |
Chernomorets Balchik (U 14) Vihar 2002 (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
35 83 |
|
18-03-2023 |
Vihar 2002 (U 14) SportBasket GT (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
49 33 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region, Group A |
1 Round |
28-10-2022 |
Star Basket (U 14) Svetkavitsa (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
46 40 |
|
28-10-2022 |
Unstoppable (U 14) Star Basket (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
52 47 |
|
28-10-2022 |
Svetkavitsa (U 14) Unstoppable (U 14) |
Ivan Anguelov Targovishte |
40 56 |
|
2 Round |
30-11-2022 |
Star Basket (U 14) Svetkavitsa (U 14) |
Elin Pelin School Varna |
58 55 |
|
30-11-2022 |
Svetkavitsa (U 14) Unstoppable (U 14) |
Elin Pelin School Varna |
43 74 |
|
30-11-2022 |
Unstoppable (U 14) Star Basket (U 14) |
Elin Pelin School Varna |
85 63 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Dobrudja region, Group B |
1 Round |
23-10-2022 |
SportBasket GT (U 14) Vihar 2002 (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
19 67 |
|
23-10-2022 |
Chernomorets Balchik (U 14) VarnaBasket (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
35 53 |
|
2 Round |
23-10-2022 |
VarnaBasket (U 14) SportBasket GT (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
98 12 |
|
23-10-2022 |
Vihar 2002 (U 14) Chernomorets Balchik (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
47 61 |
|
3 Round |
27-11-2022 |
SportBasket GT (U 14) Chernomorets Balchik (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
17 59 |
|
27-11-2022 |
VarnaBasket (U 14) Vihar 2002 (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
127 38 |
|
4 Round |
27-11-2022 |
Chernomorets Balchik (U 14) VarnaBasket (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
31 79 |
|
27-11-2022 |
SportBasket GT (U 14) Vihar 2002 (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
10 31 |
|
5 Round |
10-12-2022 |
Vihar 2002 (U 14) Chernomorets Balchik (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
52 70 |
|
10-12-2022 |
VarnaBasket (U 14) SportBasket GT (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
101 13 |
|
6 Round |
10-12-2022 |
VarnaBasket (U 14) Vihar 2002 (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
141 31 |
|
10-12-2022 |
SportBasket GT (U 14) Chernomorets Balchik (U 14) |
Vaptsarov General Toshevo |
24 65 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region (Spring), 3/5 Place |
1 Round |
29-01-2023 |
Chernomorets (U 14) Sveti Vlas (U 14) |
Boycho Branzov Burgas |
41 79 |
|
29-01-2023 |
Sveti Vlas (U 14) Rozova Dolina (U 14) |
Boycho Branzov Burgas |
72 43 |
|
29-01-2023 |
Rozova Dolina (U 14) Chernomorets (U 14) |
Boycho Branzov Burgas |
67 34 |
|
2 Round |
25-02-2023 |
Rozova Dolina (U 14) Chernomorets (U 14) |
Seuthopolis Kazanlak |
61 36 |
|
25-02-2023 |
Chernomorets (U 14) Sveti Vlas (U 14) |
Seuthopolis Kazanlak |
33 62 |
|
25-02-2023 |
Sveti Vlas (U 14) Rozova Dolina (U 14) |
Seuthopolis Kazanlak |
71 63 |
|
3 Round |
19-03-2023 |
Sveti Vlas (U 14) Chernomorets (U 14) |
Boycho Branzov Burgas |
56 35 |
|
19-03-2023 |
Chernomorets (U 14) Rozova Dolina (U 14) |
Boycho Branzov Burgas |
41 76 |
|
19-03-2023 |
Rozova Dolina (U 14) Sveti Vlas (U 14) |
Boycho Branzov Burgas |
46 57 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Zagore region |
1 Round |
06-11-2022 |
Sliven Basket (U 14) Sliven 2010 (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
80 67 |
|
06-11-2022 |
Sveti Vlas (U 14) Rozova Dolina (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
61 58 |
|
06-11-2022 |
Chernomorets (U 14) Sliven Basket (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
41 76 |
|
06-11-2022 |
Sliven 2010 (U 14) Sveti Vlas (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
75 65 |
|
06-11-2022 |
Rozova Dolina (U 14) Chernomorets (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
64 42 |
|
2 Round |
03-12-2022 |
Chernomorets (U 14) Sliven 2010 (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
37 94 |
|
03-12-2022 |
Rozova Dolina (U 14) Sliven Basket (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
50 44 |
|
03-12-2022 |
Sveti Vlas (U 14) Chernomorets (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
51 46 |
|
03-12-2022 |
Sliven 2010 (U 14) Rozova Dolina (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
73 61 |
|
03-12-2022 |
Sliven Basket (U 14) Sveti Vlas (U 14) |
Vasil Levski Sliven |
80 51 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Moesia region |
1 Round |
29-10-2022 |
Chavdar Troyan (U 14) Rakovski (U 14) |
Chavdar Troyan |
111 29 |
|
29-10-2022 |
Chardafon Orlovets (U 14) Etar 49 (U 14) |
Chavdar Troyan |
70 39 |
|
29-10-2022 |
Dunav 2007 Ruse (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Chavdar Troyan |
58 72 |
|
29-10-2022 |
Etar 49 (U 14) Rakovski (U 14) |
Chavdar Troyan |
82 48 |
|
29-10-2022 |
Dunav 2007 Ruse (U 14) Chardafon Orlovets (U 14) |
Chavdar Troyan |
76 54 |
|
2 Round |
06-11-2022 |
Rakovski (U 14) Chardafon Orlovets (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
27 70 |
|
06-11-2022 |
Etar 49 (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
50 56 |
|
06-11-2022 |
Chavdar Troyan (U 14) Chardafon Orlovets (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
75 61 |
|
06-11-2022 |
Dunav 2007 Ruse (U 14) Rakovski (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
69 48 |
|
06-11-2022 |
Etar 49 (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Dan Kolov Sevlievo |
40 79 |
|
3 Round |
07-01-2023 |
Rakovski (U 14) Etar 49 (U 14) |
Orlovets Gabrovo |
15 48 |
|
07-01-2023 |
Chardafon Orlovets (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Orlovets Gabrovo |
52 48 |
|
07-01-2023 |
Rakovski (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Orlovets Gabrovo |
24 75 |
|
07-01-2023 |
Etar 49 (U 14) Chardafon Orlovets (U 14) |
Orlovets Gabrovo |
46 57 |
|
07-01-2023 |
Chavdar Troyan (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Orlovets Gabrovo |
64 43 |
|
4 Round |
18-12-2022 |
Dunav 2007 Ruse (U 14) Etar 49 (U 14) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
74 55 |
|
18-12-2022 |
Chardafon Orlovets (U 14) Rakovski (U 14) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
64 19 |
|
18-12-2022 |
Chavdar Troyan (U 14) Etar 49 (U 14) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
63 40 |
|
18-12-2022 |
Rakovski (U 14) Dunav 2007 Ruse (U 14) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
13 53 |
|
18-12-2022 |
Chardafon Orlovets (U 14) Chavdar Troyan (U 14) |
Ivaylo Veliko Tarnovo |
57 58 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Rodopi region, 1/3 Place |
1 Round |
04-02-2023 |
Academic Bultex 99 (U 14) Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
80 27 |
|
04-02-2023 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Hebar (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
57 51 |
|
04-02-2023 |
Hebar (U 14) Academic Bultex 99 (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
15 67 |
|
2 Round |
04-03-2023 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Hebar (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
56 42 |
|
04-03-2023 |
Academic Bultex 99 (U 14) Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
95 39 |
|
04-03-2023 |
Hebar (U 14) Academic Bultex 99 (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
25 73 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Rodopi region, 4/6 Place |
1 Round |
12-02-2023 |
Academic Plovdiv (U 14) -2 Trakia (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
47 50 |
|
12-02-2023 |
Zlatograd (U 14) Academic Plovdiv (U 14) -2 |
Vasil Levski SS Plovdiv |
9 63 |
|
12-02-2023 |
Trakia (U 14) Zlatograd (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
43 28 |
|
2 Round |
26-02-2023 |
Academic Plovdiv (U 14) -2 Trakia (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
52 42 |
|
26-02-2023 |
Trakia (U 14) Zlatograd (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
92 20 |
|
26-02-2023 |
Zlatograd (U 14) Academic Plovdiv (U 14) -2 |
Vasil Levski SS Plovdiv |
12 39 |
|
Juniors (U 14) Division 1 | Rodopi region |
1 Round |
08-10-2022 |
Hebar (U 14) Academic Plovdiv (U 14) -2 |
Vasil Levski SS Plovdiv |
31 50 |
|
08-10-2022 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Zlatograd (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
103 7 |
|
08-10-2022 |
Hebar (U 14) Zlatograd (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
63 9 |
|
2 Round |
29-10-2022 |
Academic Bultex 99 (U 14) Hebar (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
81 29 |
|
29-10-2022 |
Academic Plovdiv (U 14) -2 Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
49 68 |
|
29-10-2022 |
Academic Bultex 99 (U 14) Academic Plovdiv (U 14) -2 |
Ivan Simeonov Pazardjik |
100 26 |
|
29-10-2022 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Hebar (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
45 41 |
|
3 Round |
13-11-2022 |
Academic Bultex 99 (U 14) Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
70 42 |
|
13-11-2022 |
Trakia (U 14) Zlatograd (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
68 9 |
|
13-11-2022 |
Zlatograd (U 14) Academic Bultex 99 (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
4 106 |
|
13-11-2022 |
Maritsa Karshiaka 2012 (U 14) Trakia (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
80 55 |
|
4 Round |
12-11-2022 |
Trakia (U 14) Hebar (U 14) |
Ivan Simeonov Pazardjik |
14 67 |
|
26-11-2022 |
Academic Plovdiv (U 14) -2 Trakia (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
76 27 |
|
26-11-2022 |
Academic Bultex 99 (U 14) Trakia (U 14) |
Vasil Levski SS Plovdiv |
111 24 |
|
26-11-2022 |
Zlatograd (U 14) Academic Plovdiv (U 14) -2 |
Vasil Levski SS Plovdiv |
6 85 |
|