В скъсен състав Славия пречупи Академик

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: BGbasket.com)

24-10-2021 17:40 | BGbasket.com

Славия се справи с Академик Пловдив с 92:44 в мач от втория кръг на женската А група след страхотно второ полувреме.

"Белите" бяха без наставника си Георги Божков, който е със здравословно неразположение и бяха водени от Александър Апостолов.

Славия не може да разчита и на контузената Константина Какогиани, а по различни причини отсъстваха и Валентина Горанова и Маги Чипова, което скъси максимално пейката на тима.

Академик изигра отлична първа част в зала Триадица, като не даде възможност на съперника да се откъсне напред. Славия повеждаше с малко, но пловдивчанки се връщаха в мача в първия четвърт час. След това обаче домакините завършиха силно полувремето, като пресираха на цяло игрище Академик и така дръпнаха на почивката с 43:30.

През второто полувреме Славия вече не правеше грешки и увеличи още аванса си в третата част, а в последната разгроми противника.

В последната четвърт Академик отбеляза едва три точки, срещу 27 за Славия, което определи финалния голям резултат.

18 точки и 9 борби за успеха записа Мина Василева, 16 вкара Валентина Веселинова и 15 с 10 борби - Вероника Джикова.

За Славия игра и се разписа и 15-годишната Елена Драгоева.

За Академик Анна Римпова записа дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби, Десислава Хилендарова се отчете с 11 точки и 9 борби.