Везенков и Олимпиакос пречупиха Алба у дома

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
26-10-2021 22:55 | BGbasket.com

Отборът на Олимпиакос с национала Александър Везенков в състава победи като домакин Алба Берлин с 87:83 в двубой от 6-я кръг на Евролигата. За Олимпиакос това бе четвърта победа от шест мача, а немският тим допусна четвърто поражение.

Александър Везенков реализира 9 точки - 8 в началото на третата четвърт и 1 от наказателната линия в края на двубоя, като добави още 2 борби и 1 открадната топка за 28 минути на терена.

Гръцкият състав водеше през целия мач, макар да отстъпи в борите под коша с 25-31, като взе авансот 27:19 след първата част и вдигна разликата до 16 точки във втората преди двата тима да се оттеглят на почивката при 52:42. Везенков бе в основата на доброто начало на второто полувреме за домакините, които спечелиха и третата част, за да дръпнат със 71:59 преди заключителните 10 минути. Алба се възползва от шансовете си в последната четвърт и намали до 3 пасива си, а при 86:83 за Олимпиакос 6 секунди преди финала Везенков бе фаулиран и вкара веднъж от двата си опита за крайното 87:83.

Най-резултатен за победителите бе Тайлър Дорси с 13 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Костас Папаниколау се отчете с 12 точки и 2 борби. За гостите Оскар Да Силва отбеляза 17 точки и овладя 2 борби.

В следващия кръг Олимпиакос е домакин на Фенербахче в четвъртък, 28-и октомври, а същия ден Алба приема Байерн Мюнхен в Берлин.