MVP на Купата Павлин Иванов посвети трофея на баща си
Павлин Иванов, който бе избран за най-полезен играч във финалите на турнира за Купата на България, заяви, че посвещава спечеления трофей на баща си, когото е загубил в края на миналата година.
„Миналият сезон беше един най-хубавите и в същото време и един от най-тежките за мен, защото ми се родиха две дечица, а на 31 декември загубих баща си. Работих доста здраво, колкото можех. Психически трябваше да се възстановя. Започнах да работя и си рестартирах живота. Днес това ми беше мотивацията. Посвещавам трофея на баща ми“, сподели Иванов.
За финала срещу Левски в „Арена Ботевград“ Павлин Иванов коментира: „Пожелах си интересен мач и той наистина се случи. Май беше по-хубаво да не е интересен и да бием с 20 точки. Беше доста тежък двубой, защото те изкараха феноменален процент от тройката през първото полувреме. После ни трябваше време да стопим разликата и успяхме, а тогава пак имахме спад, но въпреки всичко показахме характер и се върнахме в мача.“
„По принцип преди да дойда в Рилски спортист имах титли, но не и купи, а сега две за две години. Със сигурност този мач беше по-труден от миналогодишния. Стъпка по стъпка се получиха нещата. С характер и здрава защита успяхме да спечелим“, заяви още Иванов и си пожела шампионската титла на страната.
- Подкрепете ни и като се абонирате за канала ни в YouTube
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Тагове: Рилски спортист, Павлин Иванов

Dee Bost: It was important for me to play for Bulgaria
21-09-2016BGbasket.com spoke with an american point guard Demarquis "Dee" Bost who played this summer for Bulgaria men′s national basketball team for qualifications for Eurobasket 2017
more...