Четири поред за Шумен-2, Шоутайм и Светкавица също с победи

(сн. ББЛ)
03-04-2022 20:49 | BGbasket.com

Шумен -2 спечели убедително дербито на върха в регион Изток, след като на свой терен днес надви ИУ с 81:61, нанасяйки му едва втора загуба за сезона.

Домакините започнаха много силно мача и след десет минути игра се откъснаха с 19:7. За кратко ИУ намали пасива си само на 5 в средата на втория период. След това обаче съперникът му отново натрупа аванс и на почивката разликата в негова полза се запази – 41:29. Много силно за тима стартира Милош Чойбашич, вкарал 17 от точките до момента. Преднината на Шумен -2 достигна 22 точки след паузата, а преди последната четвърт той бе напред с 62:46. В оставащото време поддържаха двуцифрена преднина и нямаха проблем да спечелят убедително.

В основата на успеха бяха някои от баскетболистите, играли преди по-малко от 24 часа в мача на първия отбор срещу Левски в НБЛ. Над всички бе центърът Милош Чойбашич с 30 точки и 20 борби. Виктор Серафимов се отчете с 14 точки и 8 асистенции. Близо до трипъл-дабъл с 11 точки, 11 борби и 8 асистенции бе Константин Паисиев, а 11 точки добави Ростислав Тончев.

За ИУ Николай Маринов записа 16 точки и 7 борби. Емил Михалев е с 11 точки и 10 борби, а Александър Подскочиев добави 10 точки и 8 борби.

Шоутайм запази шансове за второто място на Изток след победа над Ънстопабъл с 97:56.

Варненският състав изигра страхотна втора част, която спечели с 24:6 и на почивката вече водеше с 20 - 43:23.

Шоутайм не отстъпи от газта и през второто полувреме и допълни още разлика за крайния успех.

Берк Мехмед регистрира 19 точки и 16 борби за Шоутайм, 17 отбеляза Николай Николов. По 17 в актива си отчетоха Красимир Димитров и Милен Чолаков, съответно с 10 и 9 борби.

13 за Ънстопабъл вкара Кирил Кънев и 10 - Петър Демирев, а съставът от Добрич игра без топреализатора си Джавонте Елис.

Светкавица взе убедителна победа над Шабла с 67:51.

И двата тима разчитаха основно на една петица, като по-добрата атака на отбора от Търговище за две точки бе решаваща.

30 точки и 10 борби за победата отчете Димитър Янчев, 20 точки добави Елизар Кръстев.

18 за Шабла вкара Илхан Арабаджиев, 13 - Ивайло Тодоров и 12 - Лъчезар Йосев.