Шумен -2 спечели редовния сезон на Изток, баскетболист на ИУ вкара 59 точки

(сн. ББЛ)
10-04-2022 19:45 | BGbasket.com

Шумен -2 спечели редовния сезон в регион Изток на ББЛ А група. Това стана ясно след изиграването на днешните двубои от последния кръг в турнира. ИУ и Шумен-2 имат да изиграят и един отложен мач помежду си, но Шумен-2 е с предимство в директните двубои. ИУ пък има предимство в мачовете срещу Шоутайм за втората позиция в групата, дори и да се стигне до равенство.

Шумен -2 постигна убедителна победа срещу Шабла със 107:76 след изключително резултатно първо полувреме, след което се откъсна с 69:47. Разликата в полза на тима продължи да расте и след паузата, като преди последната част тя вече бе 32 точки. В оставащото време играта бе много равностойна, но на практика мачът се доиграваше.

За пореден мач играчи от първия отбор играха и за Шумен -2. Милош Чойбашич записа дабъл-дабъл от 21 точки и 19 борби. Ростислав Тончев реализира 19 точки, със 17 е Йоан Йоргов.

За Шабла Ивайло Тодоров вкара 24 точки, 21 има Илхан Арабаджиев.

По-рано днес Икономическият университет - Варна се наложи с 90:59 над Ънстопабъл за 11-а победа през сезона, след невероятни 59 точки на Николай Маринов.

Ънстопабъл опита всичко, за да се противопостави на ИУ в последния си мач от редовния сезон на Изток, но бе по-равностоен само през първото полувреме.

ИУ взе лека преднина в първата част, във втората почти не успя да напредне, и се оттегли на почивка при 41:32. В третия период момчетата на Петко Делев вече не оставиха шансове за противника, откъснаха се сериозно напред, а в последната четвърт довършиха започнатото.

13 тройки от 18 опита и общо 59 точки наниза Николай Маринов, а взе и 12 борби. 11 точки добави Цветан Савов.

15 за Ънстопабъл вкара Симеон Симеонов, 13 и 13 борби добави Иван Иванов, 12 отбеляза Петър Демирев.

Шоутайм спечели дербито със Светкавица, побеждавайки го с 82:76 в залата на Икономическия университет във Варна.

Двубоят бе последен за двата тима от редовния сезон. Първите десет минути преминаха през куп обрати, а след края им баскетболистите на Кирил Петров водеха с 23:19. Ключова се оказа силната втора част, в която Шоутайм натрупа солидна преднина и на почивката се оттегли при 49:36 в своя полза. Разликата от 13 точки се запази и преди заключителния период и въпреки че Светкавица се доближи само на 4 в края, варненският тим удържа водачеството си до последно.

Николай Николов отбеляза 28 точки за успеха (5 тройки). Красимир Димитров вкара 14 точки, с 11 и 11 борби е Стелиос Ленакос.

За отбора от Търговище Александър Янчев реализира 21 точки. Димитър Янчев вкара 17, с 16 е Николай Златков (8 борби), а 10 и 7 борби има Калоян Стоянов.