БУБА с бронз при момчетата U14

(сн. БФБ)
05-07-2022 13:15 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол спечели бронзовите медали в Държавното първенство за момчета U14. В малкия финал днес в зала „Христо Борисов“ във Варна тимът спечели столичното дерби със Славия, побеждавайки с 80:61.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката баскетболистите в бели екипи имаха минимален аванс – 33:32.

БУБА обаче направи обрат след паузата и преди заключителната четвърт бе напред с 57:49. Разликата в полза на тима продължи да расте и до края той направи успеха си още по-изразителен.

По-рано днес мачът за петото място бе спечелен от Делфин, който се наложи над Шумен с 64:46.

Седми е Шумен получи служебна победа срещу Балкан, след като вчера "зелените" обявиха, че прекратяват участието си в първенството заради здравословни проблеми.