Балкан спечели турнира в Пловдив след нервен мач

(сн. facebook.com/plovdivbb)
24-09-2022 21:30 | BGbasket.com

Балкан спечели приятелския турнир в Пловдив. На финала в зала „Сила“ съставът на Тони Дечев се наложи над домакина Академик с 89:82. Мачът бе белязан от няколко обрата, като до последните минути победителят не бе ясен. Двубоят бе доста нервен на моменти, като бяха отсъдени общо седем технически, неспортменски и дисквалифициращи фаула.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме. Домакините започнаха много силно мача и след десет минути игра дръпнаха с 27:16, но изключително резултатна втора четвърт от баскетболистите на Тони Дечев, на почивката те обърнаха за 47:44.

Играта бе доста по-равностойна след паузата, като през повечето време „зелените“ поддържаха крехък аванс, а последната част започна при 64:62 в тяхна полза. Мачът обаче се изнерви именно тогава, а Раян Хароу бе дисквалифициран след напрежение между него и Николай Николов. Минута по-късно баскетболистът на Академик също трябваше да напусне, след като в комбинация с техническото нарушение, получено по-рано, му бе отсъдено и неспортсменско. В оставащото време Балкан все пак успя да задържи преднината си и да спечели.

Домакините вкараха 13 тройки срещу 6 и повече наказателни удари (25/31 срещу 9/15), но „зелените“ компенсираха с играта в подкошието, където вкараха 56 от точките си срещу едва 16 за съперника.

Павлин Иванов не бе в състава на шампионите и за този мач, а игра не се появи Михаил Гавазов. В тяхно отсъствие шестима завършиха с двуцифрен точков актив. Мануел Суарес се отчете с 16 точки и 11 борби, с дабъл-дабъл е и Димитър Димитров – 15 точки и 10 борби. Раян Хароу има 13 точки, с по 12 са Илиян Пищиков и Николай Грозев, а 11 има Христо Захариев.

За Академик Омар Крайем бе над всички с 20 точки и 11 асистенции, но не завърши мача заради пет лични нарушения. Тони Гуджино също направи силен двубой с 18 точки и 11 борби, а 12 точки реализира Александър Милов.

Тагове: Балкан, Академик Пловдив