Juniors (U 19) Elite Division | Qualification games for Finals
1 Round
29-04-2022 Rilski Sportist (U 19)
Beroe (U 19)
Arena Samokov
Samokov
97
57
03-05-2022 BUBA Basketball (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Triaditsa
Sofia
90
40
04-05-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Orlovets
Gabrovo
70
90
2 Round
04-05-2022 Beroe (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
77
71
05-05-2022 Dunav Ruse (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Dunav
Ruse
57
101
06-05-2022 Academic Bultex 99 (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
SILA
Plovdiv
87
67
Juniors (U 19) Elite Division | West, Regular season
1 Round
06-11-2021 Levski (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
72
61
06-11-2021 Lokomotiv Sofia (U 19)
Balkan (U 19)
Triaditsa
Sofia
63
103
06-11-2021 BUBA Basketball (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Triaditsa
Sofia
55
74
2 Round
07-11-2021 CSKA (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
84
53
07-11-2021 Academic Bultex 99 (U 19)
Levski (U 19)
Triaditsa
Sofia
58
72
07-11-2021 Rilski Sportist (U 19)
Balkan (U 19)
Triaditsa
Sofia
66
82
07-11-2021 Champion 2006 (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
50
86
3 Round
28-11-2021 BUBA Basketball (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Arena Samokov
Samokov
65
70
28-11-2021 Balkan (U 19)
CSKA (U 19)
Arena Samokov
Samokov
84
71
28-11-2021 Levski (U 19)
Champion 2006 (U 19)
Arena Samokov
Samokov
106
57
4 Round
29-11-2021 Rilski Sportist (U 19)
CSKA (U 19)
Arena Samokov
Samokov
66
81
29-11-2021 BUBA Basketball (U 19)
Levski (U 19)
Arena Samokov
Samokov
71
76
29-11-2021 Champion 2006 (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Arena Samokov
Samokov
67
60
5 Round
30-01-0202 Balkan (U 19)
Champion 2006 (U 19)
Triaditsa
Sofia
90
76
30-01-2022 CSKA (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Triaditsa
Sofia
70
60
30-01-2022 Levski (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
90
73
6 Round
11-12-2021 Champion 2006 (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
61
69
11-12-2021 Levski (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
60
62
11-12-2021 Rilski Sportist (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Triaditsa
Sofia
68
73
11-12-2021 BUBA Basketball (U 19)
Balkan (U 19)
Triaditsa
Sofia
62
73
7 Round
05-02-2022 CSKA (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
69
62
05-02-2022 Balkan (U 19)
Levski (U 19)
Triaditsa
Sofia
67
63
05-02-2022 Lokomotiv Sofia (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
62
85
05-02-2022 Academic Bultex 99 (U 19)
Champion 2006 (U 19)
Triaditsa
Sofia
77
53
8 Round
06-02-2022 Balkan (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
88
59
06-02-2022 Academic Bultex 99 (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
52
69
06-02-2022 Rilski Sportist (U 19)
Champion 2006 (U 19)
Triaditsa
Sofia
75
49
9 Round
19-02-2022 CSKA (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Arena Botevgrad
Botevgrad
83
55
19-02-2022 Levski (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Arena Botevgrad
Botevgrad
88
67
27-04-2022 Rilski Sportist (U 19)
Balkan (U 19)
Arena Botevgrad
Botevgrad
57
54
29-04-2022 Champion 2006 (U 19)
Balkan (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
67
72
10 Round
20-02-2022 Champion 2006 (U 19)
Levski (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
70
115
20-02-2022 Balkan (U 19)
CSKA (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
81
75
20-02-2022 Academic Bultex 99 (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
81
76
21-04-2022 BUBA Basketball (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
77
82
11 Round
12-03-2022 Rilski Sportist (U 19)
CSKA (U 19)
Lokomotiv
Sofia
85
65
12-03-2022 Academic Bultex 99 (U 19)
Balkan (U 19)
Lokomotiv
Sofia
78
65
12-03-2022 Levski (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Lokomotiv
Sofia
83
84
12-03-2022 Champion 2006 (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Lokomotiv
Sofia
67
69
12 Round
13-03-2022 Levski (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
77
96
13-03-2022 Champion 2006 (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Triaditsa
Sofia
66
73
13-03-2022 BUBA Basketball (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
84
79
13 Round
14-04-2022 Academic Bultex 99 (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
SILA
Plovdiv
77
69
14-04-2022 Lokomotiv Sofia (U 19)
Levski (U 19)
SILA
Plovdiv
66
100
14-04-2022 Balkan (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
SILA
Plovdiv
73
58
14-04-2022 Champion 2006 (U 19)
CSKA (U 19)
SILA
Plovdiv
38
98
14 Round
15-04-2022 BUBA Basketball (U 19)
CSKA (U 19)
SILA
Plovdiv
80
86
15-04-2022 Levski (U 19)
Balkan (U 19)
SILA
Plovdiv
86
62
15-04-2022 Lokomotiv Sofia (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
SILA
Plovdiv
62
80
15 Round
19-04-2022 Lokomotiv Sofia (U 19)
BUBA Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
64
76
19-04-2022 Balkan (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Triaditsa
Sofia
80
73
19-04-2022 CSKA (U 19)
Levski (U 19)
Triaditsa
Sofia
79
78
19-04-2022 Champion 2006 (U 19)
Rilski Sportist (U 19)
Triaditsa
Sofia
56
84
16 Round
18-04-2022 BUBA Basketball (U 19)
Champion 2006 (U 19)
Triaditsa
Sofia
87
43
18-04-2022 CSKA (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Triaditsa
Sofia
63
66
18-04-2022 Rilski Sportist (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
75
59
Juniors (U 19) Elite Division | East, Regular season
1 Round
10-10-2021 Dolphin (U 19)
Beroe (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
76
55
10-10-2021 Cherno More Ticha (U 19)
Chernomorets (U 19)
Hristo Borisov
Varna
124
75
19-12-2021 Dunav Ruse (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Dunav
Ruse
60
102
2 Round
22-10-2021 Beroe (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
67
73
24-10-2021 Chardafon Orlovets (U 19)
Dolphin (U 19)
Orlovets
Gabrovo
85
68
24-10-2021 Tundja Yambol (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Diana
Yambol
75
53
3 Round
05-11-2021 Dunav Ruse (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Dunav
Ruse
74
68
07-11-2021 Chernomorets (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
43
93
27-02-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Beroe (U 19)
Hristo Borisov
Varna
98
65
4 Round
21-11-2021 Beroe (U 19)
Chernomorets (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
83
59
02-12-2021 Dolphin (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
73
76
10-12-2021 Chardafon Orlovets (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Orlovets
Gabrovo
86
91
5 Round
05-12-2021 Cherno More Ticha (U 19)
Dolphin (U 19)
Hristo Borisov
Varna
119
70
15-12-2021 Chardafon Orlovets (U 19)
Chernomorets (U 19)
Orlovets
Gabrovo
83
72
16-12-2021 Tundja Yambol (U 19)
Beroe (U 19)
Diana
Yambol
89
60
6 Round
15-01-2022 Dunav Ruse (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Dunav
Ruse
53
97
22-01-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Orlovets
Gabrovo
55
73
02-02-2022 Dolphin (U 19)
Chernomorets (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
62
70
7 Round
29-01-2022 Chernomorets (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
68
51
30-01-2022 Tundja Yambol (U 19)
Dolphin (U 19)
Diana
Yambol
101
72
19-02-2022 Beroe (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
88
73
8 Round
11-02-2022 Tundja Yambol (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Diana
Yambol
84
47
13-02-2022 Beroe (U 19)
Dolphin (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
88
67
13-02-2022 Chernomorets (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
48
113
9 Round
19-02-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Hristo Borisov
Varna
53
61
26-02-2022 Dunav Ruse (U 19)
Beroe (U 19)
Dunav
Ruse
80
73
27-02-2022 Dolphin (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
54
75
10 Round
18-03-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Orlovets
Gabrovo
71
84
07-04-2022 Tundja Yambol (U 19)
Chernomorets (U 19)
Diana
Yambol
91
67
17-04-2022 Beroe (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
20
0
11 Round
27-03-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Hristo Borisov
Varna
115
53
18-04-2022 Dunav Ruse (U 19)
Dolphin (U 19)
Dunav
Ruse
92
49
19-04-2022 Chernomorets (U 19)
Beroe (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
85
86
12 Round
08-04-2022 Chernomorets (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
74
66
10-04-2022 Dolphin (U 19)
Cherno More Ticha (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
59
95
27-04-2022 Beroe (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Obshtinska
Stara Zagora
72
81
13 Round
13-04-2022 Cherno More Ticha (U 19)
Dunav Ruse (U 19)
Hristo Borisov
Varna
94
49
13-04-2022 Chernomorets (U 19)
Dolphin (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
60
67
14-04-2022 Tundja Yambol (U 19)
Chardafon Orlovets (U 19)
Diana
Yambol
94
78
14 Round
21-04-2022 Dunav Ruse (U 19)
Chernomorets (U 19)
Dunav
Ruse
99
44
21-04-2022 Dolphin (U 19)
Tundja Yambol (U 19)
Boycho Branzov
Burgas
46
101
21-04-2022 Chardafon Orlovets (U 19)
Beroe (U 19)
Orlovets
Gabrovo
78
81
Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group A
1 Round
09-10-2021 Ahil (U 19)
3.6.9. Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
75
53
09-10-2021 Septemvri (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
44
81
2 Round
10-10-2021 3.6.9. Basketball (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
43
112
10-10-2021 Lokomotiv Sofia (U 19)
Septemvri (U 19)
Triaditsa
Sofia
85
77
3 Round
16-10-2021 3.6.9. Basketball (U 19)
Lokomotiv Sofia (U 19)
Triaditsa
Sofia
47
70
16-10-2021 Ahil (U 19)
Septemvri (U 19)
Triaditsa
Sofia
50
52
4 Round
17-10-2021 Septemvri (U 19)
3.6.9. Basketball (U 19)
Triaditsa
Sofia
66
51
17-10-2021 Lokomotiv Sofia (U 19)
Ahil (U 19)
Triaditsa
Sofia
63
49
5 Round
22-10-2021 Ahil (U 19)
CSKA (U 19)
Triaditsa
Sofia
47
81
24-10-2021 Lokomotiv Sofia (U 19)
CSKA (U 19)
Lokomotiv
Sofia
79
78
Juniors (U 19) Elite Division | Qualifying Tournament (West), Group B
1 Round
18-10-2021 Balkan (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
96
86
18-10-2021 Slavia (U 19)
Eurobasket Academic (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
65
72
2 Round
19-10-2021 Balkan (U 19)
Eurobasket Academic (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
91
45
19-10-2021 Slavia (U 19)
Academic Bultex 99 (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
51
91
3 Round
20-10-2021 Academic Bultex 99 (U 19)
Eurobasket Academic (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
89
51
20-10-2021 Slavia (U 19)
Balkan (U 19)
Georgi Hristov
Botevgrad
51
110
betway
Other News
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи