Десета победа за Монтана 2003 в Адриатическата лига

08-01-2020 21:17 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна новата година в Адриатическата лига с победа, която бе десета за тима в турнира от началото на сезона. В първия си мач за 2020 г. баскетболистките на Стефан Михайлов надвиха като гост босненския РМУ Бановичи с 69:57 в оспорван двубой, решен в последните минути.

И двата отбора изпитваха трудности при стрелбата от далечно разстояние, но гостите имаха по-висок процент за две точки (54% срещу 45%) и вкараха повече наказателни удари (20/29 срещу 10/11).

След този двубой Монтана 2003 е с баланс 10-2, а в следващия кръг приема ЖКК Кралево. РМУ Бановичи е с 4-8, като му предстои гостуване на Цинкарна Целе.

Двубоят започна сравнително равностойно, след което българският тим взе леко предимство след по-точен мерник в подкошието. Монтана 2003 имаше аванс от няколко точки, а след първата част водеше с 19:16. През втория период домакините за кратко поведоха, но на почивката баскетболистките на Стефан Михайлов отново бяха напред, този път с минималното 29:28.

Двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството след паузата, но след силни финални минути преди заключителната четвърт Монтана водеше с 52:45. В началото на заключителната четвърт за първи път разликата в полза на българския шампион стана двуцифрена, като до края той не изпусна водачеството си.

Радостина Димитрова отбеляза 20 точки за победителите, с 19 е Тина Требец, а 18 има Димана Макариева.

За съперника над всички с 19 е Йована Маркович.