Черно море Тича повали Академик Бултекс 99, дели петото място с него

18-01-2020 20:46 | BGbasket.com

Черно море Тича победи петия във временното класиране до настоящия 16-и кръг в НБЛ Академик Бултекс 99 със 71:65 и вече дели позицията с него. Варненци записаха петата си домакинска победа за сезона и общо седма в мач с много обрати и интересен край в зала „Конгресна“ на ДКС Варна. Към момента и двата отбора са с актив 7-9, като това беше втори пореден успех на варненци и трето поредно поражение на пловдивчани. За Черно море в игра влезе и Божидар Аврамов, който тази седмица се присъедини към първия си клуб. В следващия кръг Черно море ще търси нов успех като гост на Черноморец, а Академик ще има трудна задача като гост на Берое.

Първата четвърт премина доста равностойно, като през цялата ѝ продължителност гостите имаха малка преднина, за да се стигне до 18:16 в тяхна полза. Междувременно в игра за варненския тим се завърна картотекираният вчера Божидар Аврамов. През втория период варненци бяха по-силни и обърнаха, за да поведат с 40:33 на почивката.

Нов обрат дойде през третия период, след като пловдивчани направиха серия от 14:3 и след него водеха с 47:45. Те останаха напред през последната част, но три минути преди края Коча Йовович наниза тройка, за да изведе Черно море Тича до 57:55. В следващите атаки домакините останаха напред, а мачът влезе в последната си минута с кош на Симеон Илиев за 66:63. След пропуск на гостите Черно море направи дълго нападение, завършило с добавка и нови две точки за тима, с което мачът беше решен.

Симеон Илиев изигра отличен мач за победителите, завършвайки с по 18 точки и борби, а 15 точки (5 тройки) наниза Веселин Георгиев. Коча Йовович се включи с 13 точки, 8 борби и 5 асистенции, а 10 плюс 6 борби записа Николай Георгиев.

За Академик Шакир Смит завърши с 19 точки и 5 борби, а 10 плюс 7 регистрира Александър Груев.