Ямбол срази Черноморец след 13:2 в последните четири минути на мача

26-01-2021 21:06 | BGbasket.com

Ямбол записа страхотна победа като гост на Черноморец след обрат в самия край на мача. По-малко от четири минути до края бургазлии бяха по пътя към победата, но серия от 13:2 за около три минути обърна нещата в полза на Ямбол и тимът спечели с 94:92. Така ямболии вече са с актив 5-9, а днешният им съперник е с 6 победи и 8 загуби, колкото има и Академик Пловдив. Успехът дойде навръх рождения ден на старши треньора на Ямбол Тони Дечев. В следващия кръг тимът посреща Спартак Плевен, а ЧерноморецБерое.

Целия мач премина много равностойно, като през първото полувреме домакините имаха минимален превес, но така и не успяха да се откъснат напред и на почивката резултатът беше 49:47. На моменти през третата част преднината им стана двуцифрена, но Ямбол бързо навакса и се приближи само на четири след края ѝ. В началото на последния период тя отново стана 10 точки, след което започна размяна на серии – първо 9:0 за ямболии, след което 6:0 за Черноморец, което доведе до 87:80. Най-важната серия в мача обаче бе последната – тази на Ямбол, която започна при 3:33 минути до края. След 13:2 тимът поведе с 93:89 при 20 оставащи секунди, за да изведе мача до победата.

Уили Атуд записа 21 точки и 7 борби за победителите, 18 плюс 10 асистенции и 6 борби добави Иван Лилов, а със 17 точки и 6 асистенции се отчете Ерик МакГил.

За Черноморец Марвин Смит завърши с 24 точки и 11 борби, 19 заедно с 14 асистенции и 8 борби добави Даянте Болдуин, а с 18 точки и 6 борби се отчете Евгени Хаджирусев.